Právě třetí ročník křepelčích hodů se uskutečnil o Bílé sobotě v Újezdě nade Mží na severním Plzeňsku. Ovšem postavit akci pouze na pečených křepelkách, kterých na tamním statku pěstují stovky? To se pořadatelům zrovna nechtělo.

„Máme program na celý den. Lidé mohou vidět několik divadelních vystoupení, šermířské souboje, ukázku práce hasičů, kuchařskou show a samozřejmě ochutnat speciality z křepelek,“ řekla nám organizátorka akce Jana Bouzková.

Podle ní jedním z nejstěžejnějších bodů programu bylo zahájení výstavy pojmenované 100 let zemědělství v Čechách. „Na dvou stech metrech čtverečních jsou umístěny historické zemědělské stroje a především panely, kde jsou stovky fotografií a dokumentů, které ukazují postup a modernizaci zemědělství,“ řekl organizátor výstavy Miloslav Krist s tím, že expozice je na statku v Újezdě nade Mží umístěna celoročně. V současné době ji lze navštívit o víkendech. „A o prázdninách bude přístupná denně,“ dodal Krist, který při té příležitosti pokřtil knihu s tématem historického zemědělství Hodně potu, občas zlost a starostí přehojnost.

Nejdůležitější, jako to už při svátcích velikonočního typu bývá, bylo jídlo. A to bylo speciální. „Nabízíme křepelku plněnou droby, domácí paštiku z křepelčích jater, salát s křepelčími vajíčky a jako specialitu omeletu ze pštrosího vejce,“ vyjmenoval některé položky jídelníčku kuchař Martin Havlík.

Akce na újezdském statku se zúčastnily stovky lidí. „Překvapilo nás to s ohledem na počasí, protože přišlo stejně lidí jako loni, kdy bylo opravdu pěkně,“ dodala Bouzková.