„Do Tymákova jsem se přistěhovala před čtyřmi lety a hned jsem se přidala ke cvičícím ženám. Když se naše cvičitelka Eva odstěhovala, převzala jsem po ní předcvičování a nabídla zdejším ženám cvičení aerobiku“, vzpomíná na začátky aerobiku v Tymákově nynější cvičitelka Renata Plevačová.

Ze začátku na cvičení s hudbou chodilo málo žen, ale postupně si aerobik získával oblibu a dnes už není výjimkou, že se v tělocvičně kulturního domu sejde i dvacet žen. „Ze začátku jsem měla z aerobiku určitou obavu, zda toto cvičení zvládnu. Zásluhou naší cvičitelky jsem teď tímto cvičením úplně nadšená,“ říká jedna z cvičenek Hanka Löflerová.

Na hodinovky cvičení chodí nejen ženy, ale společně s nimi i jejich děti. Ti větší se snaží cvičit s námi a menší si hrají v ‚dětském koutku‘. Už se nám však přihodilo i to, že maminka položila batole na parkety a to cvičilo s námi – nejdříve na bříšku a později po čtyřech“, s úsměvem dodává cvičitelka, která rovněž oceňuje přístup zdejšího obecního úřadu, jenž ženám zdarma poskytuje tělocvičnu.

Z cvičenek se v průběhu společných cvičení vytvořila dobrá parta, a tak nejenže pravidelně chodí společně fandit na zápasy tymákovským družstvům národní házené, ale rovněž pro ně není problém, hlavně v letních měsících, se sejít a jít se třeba společně vykoupat nebo si udělat společný výlet na kolech.