Z toho pouze dvacet hraje tenis, ostatní jsou členy fotbalového oddílu. Fotbalisté ‚áčka‘, které trénuje jejich bývalý hráč s prvoligovými zkušenostmi z Viktorie Plzeň Kamil Bárta, reprezentují město v nejvyšší krajské soutěži již čtyři roky. Záloha mužů, dorostenci, starší a mladší žáci hrají v městské soutěži Plzeň-město.

Maximální pozornost funkcionářů fotbalového oddílu je věnována nejmladším fotbalistům – žákům – kterých je zaregistrovaných přes sedmdesát. „Již tři roky jezdíme s našimi žáky na mezinárodní fotbalové turnaje. Nejde nám ani tak o výsledky, jako o to, aby kluci získali mezinárodní fotbalové zkušenosti a navíc poznávali život i v cizině. Byli jsme již v Rakousku, Dánsku, Itálii a letos máme naplánované Holandsko,“ říká místopředseda TJ Pavel Foltýn.

Představitelé TJ myslí i na ostatní sportovce – hlavně na mládež – pro kterou bylo v září otevřeno minihřiště s umělou trávou a osvětlením. Na příští rok plánují postavit atletickou dráhu s doskočištěm.

Pokud jde o budoucnost fotbalistů Touškova, velké cíle si nekladou, ale rádi by pro svůj oddíl vychovali více domácích fotbalistů. „Naším cílem je udržet Touškovu krajský přebor. Vzhledem k tomu, že v prvním mužstvu máme pouze pět vlastních odchovanců, soustředíme pozornost na to, abychom postupně mohli mužstvo doplňovat nejlepšími nadějnými dorostenci,“ nastiňuje ltýn.