Mimořádná opatření zavádí hygienici v Tatiné, kde se deset lidí nakazilo nemocí covid-19. V obci o 250 obyvatelích včera hygiena v neděli mobilní odběrné místo, kde bylo zbytek místních otestováno. „Testování probíhalo před obecním úřadem. Podchyceno bylo určitě více než 250 lidí, jelikož se nechali vyšetřit i lidé, kteří do obce a okolí pravidelně dojíždí na chalupy a chaty,“ vysvětlil starosta obce Jaroslav Beneš. „První výsledky, jak testování dopadlo, budou známy během pondělka,“ řekl šéf krajské hygieny Přemysl Tomašuk.

Obyvatele obce začali hygienici prověřovat poté, co byla plicní lékařkou jedna z místních obyvatelek odeslána s příznaky respirační infekce k hospitalizaci do Fakultní nemocnice Plzeň a byla u ní potvrzena nákaza. Ještě předtím se ale žena zúčastnila rodinných oslav. Všechny účastníky hygiena podchytila a odeslala k testům, načež podle výsledků bylo v obci pozitivních dalších devět osob. Číslo však nemusí být zdaleka konečné. Někteří z těchto lidí se totiž 8. srpna zúčastnili autobusového zájezdu. U všech dosud infikovaných osob se zatím objevuje jen bezpříznakový průběh infekce.

Pro veřejnost je už nyní z důvodů karantény uzavřen obecní úřad a místní hospoda. Starosta také vyzval obyvatele, aby nosili roušky a omezili mezi sebou kontakt na nejnižší možnou míru.