Na dvou je jeho maminka, s níž fotografie vybíral. Snímek nazvaný Na trampu je z některého výletu v roce 1941 nebo 1942, který podnikala rodina Koppových prarodičů s přáteli. „Chodili na víkendové čundry z Doubravky na Kokotsko. Starší holčička ve stanu je moje maminka," popisuje Plzeňan.

Výstava Ráj mezi čtyřmi řekamiKdy: do 31. ledna 2016
Kde: DEPO2015, Presslova ul.
Kurátor: Jean-Pierre Moulères
Jde o druhou výstavu sestavenou z fotografií, které poskytli Plzeňané ze svých rodinných alb. Celkem se sešly tři tisíce snímků, z nichž kurátor vybral cca 350 fotografií. Poskládal je bez ohledu na časové zařazení či pokrevní pouta a propojil je citáty českých básníků a spisovatelů.

Stejně tak je i na skupinovém snímku, který Koppův dědeček nazval 'Veselá parta' a je z výletu do Zábělé. „V partě byly spřátelené rodiny z Doubravky. Srdcem byly teta Ludvíků z pivovaru a teta Jedlíků. Zatímco jiní chodili v neděli korzovat do města nebo si sednout do hospody, veselá parta chodila ven – na Chlum, do Zábělé nebo Lobezského parku. Děda bohužel na žádné fotce není, vždycky je fotil," říká Petr Kopp.

Třetí dnešní snímek není přímo z Koppovy rodiny a pochází z konce války. Zachycuje maminčinu kamarádku Janu, jejíž dědeček Vojtěch Bruj byl majitelem zachyceného Peugeotu 402. „Protože bylo auto firemní, nemusel ho za války odstavit, ale musel pohon přestavět na svítiplyn. Tři bomby na střeše dost narušily luxusní design vozidla, což je ze snímku patrné."