V Plzeňském kraji přibyl v pátek odpoledne další pacient s koronavirem. V současné době je tak nyní tímto virovým onemocněním nakaženo osmnáct lidí. Podle ředitele krajské hygienické stanice Michala Bartoše zatím není jisté, kde se nový pacient nakazil. "Zatím trasujeme," uvedl s tím, že zdravotníci denně provádí mnoho dalších odběrů. Podle údajů hygieny z pátečního odpoledne lékaři v Plzeňském kraji otestovali 923 lidí a vystavili již 342 karantén.

Plzeňský kraj rozdělil ochranné pomůcky a desinfekci, které sám pořídil. Obdržela je nejen zdravotnická zařízení, ale také všechny dětské domovy a dle možností také sociální ústavy a zaměstnanci terénních sociálních služeb. Kraj také využívá pomoci mediků, kteří pomáhají s odběry vzorků. „Dnes bude proškoleno dalších šest studentů a v pondělí se počítá až s patnácti mediky,“ uvedla krajská mluvčí Alena Marešová.

Zásah policie a zdravotníků na nádraží v Plzni
Kašlající žena ve vlaku vyvolala manévry na plzeňském nádraží

Od ministerstva zdravotnictví dorazila do regionu ve čtvrtek dodávka respirátorů, rukavic, ústenek a desinfekce, která byla konkrétně určená daným zařízením. Fakultní nemocnice Plzeň dostala 2000 kusů respirátorů a 1500 kusů ústenek,  Krajská hygienická stanice obdržela 150 respirátorů a 200 ústenek, Klatovská nemocnice 150 respirátorů a 150 ústenek. „V dodaných ochranných pomůckách nebylo zatím nic určeno ambulantním lékařům,“ dodala mluvčí.