„Ve čtrnácti letech jsem se poprvé setkal s oborem počítačové grafiky. Zajímal jsem se o grafiku, design a tvorbu webových stránek. Ze svého koníčka jsem si nakonec udělal živnost,“ vypráví Sládek. První holografickou reklamu v republice představil v Praze.

Hologramy, jejichž tvorbě se se svou firmou věnuje, působí trojrozměrně jen při pohledu zepředu. Že se jedná o plochý obraz, pozorovatel zjistí až ze strany. „Co se týče hologramů, známých ze sci–fi filmů, na jejich vývoji se pracuje na univerzitách po celém světě,“ dodává. Základní myšlenkou holotechnologií je podle něho vytvoření umělého obrazu člověka, který bude vykonávat nějakou akci, komunikovat a zároveň půjde pouze o projekci.

Republikovým primátem se díky Sládkovi může pyšnit i město, kde žije. Součástí nové interaktivní výlohy městského informačního centra na náměstí Republiky je totiž unikátní technologie HoloSensitive.

„Výloha je ve zkušebním provozu. Do konce týdne ještě budeme upravovat povrch výlohy. V pátek by vše mělo být hotovo. Vzhledem k tomu, že to byla první instalace podobné technologie v České republice, měli jsme zkušenosti pouze z laboratorních testů,“ vysvětluje.

Systém je založen na principu zpětné projekce. Skládá se z klasického projektoru zavěšeného v místnosti u stropu a projekční fólie, která umožňuje na rozdíl od běžných pláten promítání proti směru, jímž se na projekci díváte,“ vysvětluje.

Přestože mladík podniká už od svých osmnácti let, na to, že by se o něco ochudil, si nestěžuje. „Samozřejmě práce byla spousta, ale na kamarády jsem si vždycky čas našel. Je však pravda, že dříve jsem nemohl tolik cestovat nebo třeba vyrazit na nějakou taneční akci. Teď už to jde,“ doplňuje.

V současné době volného času vyšetří ještě mnohem více. „Do vedení firmy teď přibylo několik dalších lidí, takže už její řízení není jenom na mně. Doufám, že mi to umožní najít si čas na další studium,“ sděluje.

Obor, na který by chtěl nastoupit, je na hony vzdálený od toho, co dělá. Studovat by totiž chtěl psychologii. „Baví mě a navíc si myslím, že její znalost je velmi užitečná. Zajímá mě studium lidského vědomí, potažmo i východní filozofie a práce s lidskou myslí,“ svěřuje se.

Ve volném čase se podle svých slov věnuje meditaci. „Ačkoli se při ní na práci snažím zapomenout, paradoxně právě v této chvíli se mi v hlavě rodí ty největší nápady,“ říká.