„Výstavba městských bytů patří mezi naše priority stejně jako podpora seniorů, samoživitelek, mladých rodin nebo lidí s hendikepem. Máme připravené projekty a vyčleněné peníze. Osobně mám velkou radost z chystané rekonstrukce chátrajícího kulturního domu v Červeném Hrádku, kde do dvou let vznikne celkem osmnáct bytů. Podaří se tak nejen postavit nové byty, ale i zachránit budovu, na jejíž kultivaci místní čekají roky,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Projekt na přestavbu kulturního domu v Červeném Hrádku získal stavební povolení a termín realizace je naplánovaný na začátek roku 2025. „Zastupitelstvo města Plzně na rekonstrukci schválilo finanční jištění ve výši 57 milionů korun. V průběhu května ještě podáme žádost o dotaci ze Státního fondu podpory investic na nájemní bydlení,“ popsala Světlana Budková, radní pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení.

Zdroj: Deník/Lenka Prokšová

Radní rovněž informovala, že v objektu bude vybudováno 18 malometrážních bytů o dispozici 1+kk o podlahové ploše 30 až 45 metrů čtverečních a komunitní místnost pro sociální službu. „Byty budou určené pro seniory a pro mladé lidi, tedy tzv. startovací,“ dodala Světlana Budková.

Město má v plánu také revitalizovat dva bytové domy v Tylově ulici, kde bude vystavěno 17 bytů. Zastupitelstvo na tento projekt uvolnilo 68 milionů korun. Byty budou určené pro mladé rodiny, samoživitelky, ale také pro seniory a osoby s hendikepem.

Plzeň v roce 2022 dokončila svůj největší bytový projekt za posledních 17 let. V Zátiší postavila 18 nových bytových domů se 179 byty.
V Plzni nájemné v městských bytech zůstalo, jinde vzroste i o patnáct procent

Dalších 35 milionů korun z přebytku investuje Plzeň do rekonstrukce domu v ulici Na Jíkalce. Pro mladé rodiny, matky s dětmi, ale také pro lidi v produktivním věku tam město vybuduje osm bytů.

Dalších 17,5 milionu korun uvolnili zastupitelé na projektovou přípravu bytové výstavby v Resslově ulici a na Světovaru. V domě Resslově ulici 13 by tak mělo do budoucna vzniknout 33 bytů, v nových bytových domech na Světovaru cca 150 bytových jednotek.

Plzeň dokončila svůj největší bytový projekt za posledních 17 let. V Zátiší postavila 18 nových bytových domů se 179 byty.
Podívejte se: V Zátiší vyrostlo osmnáct nových domů s téměř dvěma stovkami bytů

V loňském roce dokončilo město Plzeň největší bytový projekt za posledních 17 let. V lokalitě Zátiší postavilo celkem 18 nových třípodlažních bytových domů se 179 byty. Revitalizace plochy o rozloze čtyř hektarů kolem ulic Línská a Kreuzmannova začala v únoru 2020, v roce 2022 byla dokončena druhá etapa.