Hřiště o rozloze necelých čtyř hektarů, což je pro představu větší, než čtyři fotbalová hřiště, se v současné době připravuje za konečnou zastávkou autobusu na Košutce. „Chtěli jsme, aby se tento netradiční sport, o kterém se v Čechách zatím moc neví, dostal i do Plzně,“ zdůvodňuje Tomáš Štverák, který má výstavbu nového hřiště na starosti a zároveň je také členem plzeňského fotbalgolfového týmu.

S přípravami se začalo už minulý rok. „Na podzim jsme museli posekat vysokou trávu, teď upravujeme jednotlivé dráhy a v příštích týdnech se chystáme vysadit do drah novou trávu,“ popisuje Štverák. Součástí areálu bude i hospůdka s terasou. Prostory poskytlo město, výstavbu financuje soukromý investor. Hřiště by organizátoři chtěli otevřít veřejnosti během letních prázdnin.

Aktivita je dost podobná golfu, jen se hraje s fotbalovým míčem. Na hřišti vznikne 18 drah s různými překážkami. Bude nutné překonat nerovnost terénu, kameny nebo se vyhnout tyčím. Cílem hry je 'dokopat' balon do jamky, která má v průměru přibližně 80 centimetrů.

Profíci mají v ligových zápasech počet kopů na jednotlivých drahách omezený, laická veřejnost taková pravidla řešit nemusí. „Fotbalgolf si mohou zahrát všechny věkové kategorie, není totiž fyzicky náročný. Každý, kdo má rád balon, tak se tam určitě vyblbne,“ je si jist Štverák, který se těší, že už nebude muset se svým týmem jezdit trénovat do Prahy. Tam je totiž nejbližší fotbalgolfové hřiště.

Kolik bude návštěva fotbalgolfového hřiště stát zatím není zcela jasné. „Na jiných hřištích v republice se vstupné pohybuje kolem 200 Kč na den, ale ze zkušenosti víme, že celý den tam většinou nikdo nestráví, proto se cena bude odvíjet podle počtu hodin či her,“ vysvětluje Štverák.

Také první městský obvod chce prázdný prostor za konečnou zastávkou na Košutce zatraktivnit. „V současné době sháníme peníze, chtěli bychom tam vytvořit sportovně-relaxační zónu, jejíž součástí by byla například inline dráha či horolezecká stěna,“ uvádí starosta obvodu Miroslav Brabec.