Nákupní centrum v blízkosti dalšího OC Globus má postavit firma Saller Group, která o projektu informuje na svých webových stránkách.

Deník společnost kontaktoval, ale její pracovnice se odmítla vyjádřit s tím, že ona ani kolegové nemají zájem mluvit s médii. Na webu představuje Saller Group projekt jako komerční centrum s rozlohou přes 12 tisíc metrů čtverečních a budoucí zákazníci se budou moci těšit na pestrou nabídku z oblasti elektroniky, drogerie, textilu a obuvi, domácích potřeb, hraček či rychlého občerstvení. Firma se dále chystá u objektu postavit parkoviště se čtyřmi sty místy. Saller Group také uvádí, že stavba bude dokončena již na podzim roku 2020.

MĚSTO PRÝ NIC NETUŠÍ

Zajímavé na celé věci je to, že o nákupním centru prý nemá magistrát ani ponětí. „Územní plán sice vznik obchodního centra umožňuje, nicméně momentálně jsme žádnou konkrétní žádost ani konkrétní projekt neobdrželi, proto nemohu tuto informaci potvrdit,“ okomentoval technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Saller Group ovšem ve zprávě na webu sděluje, že 'pro celkové zlepšení městské dopravní situace plánuje Plzeňský kraj a město Plzeň výstavbu západního obchvatu. V rámci této stavební akce vznikne kruhový objezd, který zajistí nejen přímé dopravní napojení do komerčního centra, ale také zlepší celkovou dopravní situaci v Plzni.'

Z tohoto oznámení však vyplývá, že vedení města jisté informace o nákupním centru musí mít.

PŘEKVAPENÁ OPOZICE

Manažer projektu Západního okruhu Jan Kuneš ze Správy a údržby silnic Plzeňského kraje pouze potvrdil, že jedno z ramen kruhového objezdu bude připravené na dopravní obslužnost. „Žádné jiné investice pro někoho jiného kraj nepřipravuje,“ řekl Kuneš. O záměru nic netuší ani opozice. „O stavbě obchoďáku vůbec nic nevím,“ uvedl překvapeně předseda Pirátů Pavel Bosák.

Starostka Městského obvodu Plzeň 1 Helena Řežábová ale potvrdila, že v místě stavby se již provádějí terénní úpravy. „Nikdo se nám ještě oficiálně nepřišel představit, ale na 99 procent tam nákupní středisko bude stát,“ řekla Řežábová. Ta si myslí, že výstavba centra by čtvrti prospěla.

Náhled, jak by mělo obchodní centrum vypadat, umístil na základě dotazů občanů starosta Radčic Rolando Arias na facebook městského obvodu. Lidé pod příspěvek připisují své názory. Většina z nich si myslí, že další obchodní dům je v lokalitě zbytečný.