V Měšťanské besedě zazní v neděli 20. listopadu od 19 hodin písně z aktuálního alba Kráska a zvířený prach, ale dojde i na další skladby z více než dvacetiletého působení tohoto uskupení. Zpěvák, který už získal neuvěřitelných 11 Cen Anděl, je v Plzni dobře známý z rockové skupiny Alice, kde o sobě dal poprvé více vědět, své publikum už si tu ale našel i s jazzově laděným uskupením Illustratosphere.

Poslední, dlouho očekávané album Dana Bárty & Illistratosphere Kráska a zvířený prach bylo představeno na turné před třemi lety, křest desky a řada koncertů naplánovaných k jejímu vydání však byla zrušena a album bylo pokřtěno teprve před rokem. Teď ve svých vystoupeních skupina pokračuje a dojde i na Plzeň.

„Materiál na novou desku jsme sbírali dlouho. Skladby zařazené na album Kráska a zvířený prach reflektují náš hudební i osobnostní vývoj. A protože je těžiště naší práce v původnosti a řemesle, věřím, že čas hrál v jejich prospěch. Nové skladby jsou křehké i hrubší, s žánry si moc hlavu nelámeme, sem tam si zaexperimentujeme, jejich témata jsou intimní i společenská, aranžmá úsporná i košatá, no, ostatně jako už dvacet let,” říká k nové desce Dan Bárta.

Kapela vystoupí v už zavedené sestavě, kterou tvoří kromě Bárty kontrabasista a baskytarista Robert Balzar, klávesista Filip Jelínek, kytarista Miroslav Chyška a slovenský bubeník Martin Valihora.

Vstupenky na koncert jsou stále v prodeji na www.mestanskabeseda.cz