Připravena je spousta zábavy, soutěž o vstupenky, nadílka pro děti i horký nápoj zdarma. „Každý, kdo přijde na náměstí mezi 16.00 – 18.30 v kostýmu Mikuláše, čerta nebo anděla, obdrží po registraci Certifikát pravosti a voucher na jeden pekelně horký nápoj zdarma. Pro děti bude připravený mošt, pro dospělé oblíbený svařák,“ zve všechny Plzeňany i návštěvníky města starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Sčítat všechny nadpřirozené bytosti a dohlížet na splnění regulí, bude komisař agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. Nutné je přijít v kompletním převleku.

K získání rekordu přispěly i Kristýna Katrlíková z plzeňské Doubravky s dcerou Izabelou (zprava).
Rekordu v počtu Mikulášů, čertů a andělů přispěla i malá čertice Izabela

„Kromě toho zde na děti čekají profesionální mikulášské skupiny s nadílkou od třetího městského obvodu zdarma. Rodiče mohou využít příležitosti a předat jejich prostřednictvím i své vlastní balíčky,“ říká místostarosta obvodu Pavel Šrámek. Chybět nebude ani mikulášský fotokoutek.

Program odstartuje dětská diskotéka, od 17.00 vypukne na podiu Pekelná show s Techmanií a v 17.30 začne adventní koncert Báry Zemanové a jejího bandu. „Poté vyhlásí vedení třetího městského obvodu nejhezčí dětské a dospělé kostýmy – děti, které zvítězí, se mohou těšit na rodinou vstupenku do Techmania Science Center, dospělí mohou vyhrát lístky na skvělou komedii do Měšťanské besedy,“ uvádí místostarosta Ondřej Ženíšek.

Krampuslauf v Klatovech.
Desítky krampusáků řádily v Klatovech a známé písničky zazpívali Maxíci

Mikulášskou show se Trojka letos rozhodla udělat o den dříve. „A to z toho důvodu, aby mohly na náměstí dorazit i jinak vytížené mikulášské družiny a samozřejmě i děti, které budou 5. prosince očekávat nadílku doma,“ vysvětluje místostarosta Ladislav Nový.

Akce skončí vyhlášením počtu převleků a společnou fotografií všech Mikulášů, andělů a čertů.