Od roku 1981, kdy vznikla tato organizace, se distribuovalo po celém světě přes 82 milionů výtisků v 95 jazycích.

Sám autor, humanista L. Ron Hubbard, tuto brožurku nazval Průvodcem k lepšímu životu založeným na zdravém rozumu. „V podstatě protože se toho chopili Plzeňáci. Jsme první město v Čechách, kde je kampaň v tomto rozsahu,“ odpovídá Pavel Mudra z občanského sdružení Cesta ke štěstí na otázku, proč se s rozdáváním brožury Cesta ke štěstí začalo zrovna v Plzni.

„Účelem je ukázat lidem, že není normální žít ve světě, kde se nedá druhému věřit, kde člověk nemůže nechat ležet kabelku v nákupním vozíku, kde se člověk musí bát projít temnou uličkou, kde daný slib nic neznamená a podobně,“ uvádí Mudra.

Rozhodně jsou podle něj jiné oblasti v České republice, kde je situace mnohem horší. „Ale to neznamená, že není v Plzni, co zlepšit,“ dodává s úsměvem Mudra.

Účelem brožurky Cesta ke štěstí prý je, aby si každý člověk uvědomil, že může začít sám od sebe. Může dát okolí dobrý příklad, může dát najevo, že s některým chováním nesouhlasí, a naopak podpořit chování, které je ostatním prospěšné. Účelem je, aby si lidé uvědomili, že jsou sami strůjci svého štěstí a mohou ho ovlivnit.

Brožura obsahuje v podstatě všeobecně známé zásady morálky a etiky například, abychom se snažili žít v pravdě, nevraždili, ochraňovali a zlepšovali životní prostředí nebo plnili své závazky. „Je ale konec roku a začátek nového. To je doba, kdy si každý z nás dává nejrůznější předsevzetí do nového roku. Brožurka Cesta ke štěstí může být zajímavou inspirací. I proto jsme rádi, že se nám podařilo stihnout tisk brožur do konce roku,“ říká Mudra.

Rozdávání této brožurky mělo například v Kolumbii, která je pověstná vysokou kriminalitou, výrobou a zneužíváním drog, znatelný dopad. Některé dlouhodobě vysoké policejní statistiky kriminality klesly i o desítky procent. „Vzhledem k těmto úspěchům zaznamenaným všude po světě věříme, že akce pomůže zlepšit život i v Plzni,“ dodává Mudra.