Svatební korzování, jak se nedělní veletrh v plzeňské Papírně oficiálně jmenoval, nabídl stovkám návštěvníků bohatý doprovodný program. Desítky stánků nabízely rozmanité služby všem, kteří se poprvé, někteří možná podruhé, chystají na důležitý životní krok.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Budoucí nevěsty a ženichové zde mohli vybírat prstýnky, květinovou výzdobu, dekorace, služby vizážistek, hudbu, fotoslužby a dokonce i erotické pomůcky. Největší zájem byl ale samozřejmě o stánky se svatebními šaty.

„Trendy je letos hladká sukýnka a odhalená záda, šněrování, mašličky a krajka. Co se týče barev, ty letošní jsou růžová, šampaň, oříšková nebo kapučíno. Délka samozřejmě až k zemi a vlečka. Pánové by měli volit světlé barvy, třeba modrou s kostičkou. Klidně bez saka a jen vestičku,“ odpovídala zvídavým zákazníkům odbornice na svatební módu Soňa Lukšíková.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Ani vizážistky neměly nouzi o práci, na jejich služby se stály fronty.

„Nelíčíme jen ženy a dívky, zájem projevilo i několik mužů,“ prozradila jedna z vizážistek Stanislava Bejčková. „Obecně se od výrazného líčení v posledních letech upouští, klade se spíše důraz na přirozenost. Měly by se jen mírně zdůrazňovat přednosti a jemně potlačovat nedostatky, pokud tedy nějaké jsou,“ dodala vizážistka.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Na to, co všechno svatební veletrh v plzeňské Papírně nabízel a jaká byla atmosféra, se můžete podívat na přiložených fotografiích a videích.