Až do 22. září je uzavřená Koperníkova ulice kvůli výstavbě horkovodního rozvodu. Mezi 12. srpnem a 25. srpnem bude omezení v úseku Tylova a Nerudova, 18. srpna se ulice uzavře pro veškerou dopravu. Část komunikace v Plachého ulici nebudou moci řidiči užívat mezi 26. srpnem a 1. zářím. „Téměř celé září bude přechodně upravovat provoz v této oblasti dopravní značení,“ řekla mluvčí policie Veronika Hokrová. Objízdná trasa pro úplnou uzavírku místní komunikace Koperníkova je stanovená ulicemi Hálkova Korandova a Tylova.

Od 17. srpna do 30. srpna se budou pokládat nové panely na tramvajové trati ve směru do centra v úseku od zastávky Pod Záhorskem k mostu generála Pattona. Stavba zabere jeden přilehlý jízdní pruh a tramvaje pojedou po jedné koleji na světelný signál. Úplně se uzavře 31. srpna a 1. září křižovatka ulic Sady 5. května a Rooseveltova, bude se tam opravovat povrch. Na jeden den 8. září se uzavře také Dobřanská ulice. Tam se bude opravovat železniční přejezd na Valše.

„To, že se opravuje o prázdninách, je normální, ale to, co se děje letos, tady nikdy nebylo. Neprojedete už nikde a stejně není nic hotové včas,“ stěžuje si řidič Václav Mikulka z Plzně. Město ale kritiku odmítá. „Je to těžké, opravuje se, když jsou peníze. Udělat se to prostě musí. Také se přelévají neuskutečněné rekonstrukce z minulého roku do toho letošního,“ řekl náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule.