Od té doby krajská metropole konstantně rozšiřuje její využití. Tuto inovativní technologii využívá v současnosti například Vodárna Plzeň, která pomocí speciálních senzorů může provádět dálkové odečty vody.

V provozu jsou také čidla na měření oxidu uhličitého na 25. základní škole; v rámci vývoje a výzkumu slouží tato síť studentům středních a vysokých škol. „Síť internetu věcí má řadu výhod, například dokáže přenést data z míst, kde nejsou jiné možnosti připojení, navíc si klade velmi nízké nároky na napájení, senzory fungují na malou baterii měsíce až roky. Jde o technologii, o jejímž využití se mezi odborníky čím dál častěji hovoří. Jsem moc rád, že v Plzni dokážeme držet krok s dobou a s využitím moderních technologií přinášíme občanům nové možnosti,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

Vodárna Plzeň už instalovala na dva tisíce speciálních čidel, díky kterým může provádět dálkové odečty vody. Informace odeslané pomocí dálkových odečtů chce od příštího roku zpřístupnit také odběratelům, a to přes zákaznický portál nebo mobilní aplikaci.