"Čekáme v nedaleké hospodě. Pokud vyhrajeme, půjdem na náměstí řvát a tancovat," řekla mladá dvojice, která druhou půli sledovala v restauraci U Šenku. Plzeňské hospody s televizory a projekcemi byly plné. Naopak prázdnotou zely ulice, velkým dílem zřejmě vinou pětistupňového mrazu.

Nejvěrnější fanoušci na náměstí dostali zdarma lístky na příští zápas české nejvyšší soutěže mezi Plzní a pražskou Duklou. "Viktorka jich dala 1000, rozdávali jsme je o poločase," řekl jeden z organizátorů veřejné projekce Jonáš Novotný z plzeňského rádia Kiss Proton.

Po vyrovnávacím gólu Vladimíra Daridy se opět celým městem nesly jasné tipy na vítězství a 3:1 pro Plzeň bylo minimum. Po remíze, která postup mezi osm nejlepších týmů nezajistila, ale Plzeňané zklamaní nebyli. Nevadila jim ani chyba kapitána a největší hvězdy týmu Pavla Horvátha, jejíž vinou Turci vedli. "Pavlovi chybí rychlost, ale pořád je to nejlepší hráč s úžasnou hlavou a přihrávkou," uvedl jeden z fanoušků.

Na plzeňském náměstní ale dnes nejčastěji zaznívalo jméno "Matúš, Matúš!", které patří plzeňskému brankáři Kozáčikovi, který vychytal tři vyložené šance Turků. A v závěru zápasu dokonce přiběhl pomoci do útoku, kde měl šanci vstřelit postupový gól.