Štěňata se v útulku narodila fence křížence staforda jméne Sindy, která se do útulku dostala s křížencem staforda Anakinem. "Osud jim příliš nepřál. Se svým 30letým páníčkem žili v bytě na Denisově nábřeží. V září však dostal muž z bytu výpověď, dále v něm však i se psy pobýval, venčil je údajně jen ve večerních hodinách. Tento stav vyšel najevo ve cvhíli, kdy správce domu zavolal policii s podezřením, že se muž odstaěhoval a psy zanechal na pospas vlastnímu osudu v bytě," popsala počáteční trampoty mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Po následném vystěhování se páníček i se psy zabydlel v přístřešku se stanem v lesním porostu. "Začátkem října místo kontrolovali strážníci a v lese nalezli přivázanou samotnou fenku a psa. Zastihli i majitele. Dušoval se, že je ve složité životní situaci, kterou se snaží řešit a zvířata nechává samotné jen po dobu, kdy je v zaměstnání," pokračovala mluvčí.

V plzeňském útulku se narodilo fence Sindy osm štěňatZdroj: MP Plzeň

Strážníci se s oběma psy znovu setkali o několik měsíců později. "Koncem března volala na linku městské policie žena, která je nalezla samotné volně pobíhat v ulici K Cihelnám. Původního majitele se nezdařilo vůbec kontaktovat, telefon nebral," informovala Pužmanová s tím, že šestiletá fenka Sindy byla v posledním stádiu březosti.

Týden na to porodila fenka v útulku štěňata. Osm nových přírůstků stráví ještě několik týdnů v teple a v bezpečí karantény. "Čeká je nezbytné očkování a odčervení a až povyrostou, budou nabídnuta případným zájemcům k adopci," dodala mluvčí.

Stavba přeložení železniční tratě Plzeň - Domažlice u Domažlické třídy v Plzni
Akce Domažlická startuje. Stavbě uhnuly domy i stromy