Cena Naturalu 95 v plzeňském regionu byla ve středu 30,10 Kč/l a za týden vzrostla o osm haléřů. Nafta zdražila o 21 haléřů na průměrných 29,18 Kč/l. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti CCS, která ceny na čerpacích stanicích dlouhodobě sleduje.

Také ceny pohonných hmot v České republice dál rostou. Benzin Natural 95 zdražil oproti minulé středě o šest haléřů na průměrných 29,79 koruny za litr. U nafty se cena zvýšila o deset haléřů na 28,61 Kč za litr. Pohonné hmoty začaly zdražovat počátkem října, když se cena severomořské ropy Brent poprvé po měsíci a půl dostala nad hranici 50 dolarů za barel. Zdražování ropy vyvolala dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu o omezení těžby.

V Plzeňském kraji v porovnáním s minulým týdnem zdražil benzin v šesti ze sedmi okresů, zlevnil jen na jihu Plzeňska. Cena nafty klesla za týden mírně pouze na Rokycansku.

V pohraničním okrese Tachov zůstávají dlouhodobě nejvyšší ceny pohonných hmot v celé ČR. Za litr Naturalu 95 tam řidiči zaplatí v průměru 31,75 koruny, o 16 haléřů více než před týdnem, cena litru nafty se za týden zvýšila o 66 haléřů na 31,68 koruny.

U nafty jsou mezi okresy Plzeňského kraje největší cenové rozdíly. Na Tachovsku za litr zaplatí řidiči v průměru o 3,55 koruny více než v nejlevnějším okrese Plzeň-sever, kde byla ve středu průměrná cena za litr 28,13 Kč a za týden zdražila o 22 haléřů. Nejlevnější natural je aktuálně na Domažlicku, kde je jeho průměrná cena 29,49 Kč/l a oproti minulé středě vzrostla o tři haléře.

V sousedním Německu mírně zlevnil benzin, cena nafty stagnovala; nakupovat pohonné hmoty je tam pro české řidiče stále nevýhodné. Litr benzinu stojí za hranicemi téměř 36,20 koruny, nafta přes 31,30 korun za litr a je opět nižší než na Tachovsku, nejdražším okrese v ČR.