Matkou je sedmiletá Kayla narozená v Zoo Lešná, je to její třetí mládě. Otcem je devatenáctiletý Mulisák narozený v Zoo Brno, jehož je to již deváté mládě. "V současné době naše stádo velbloudů v plzeňské zoo čítá pět zvířat. Čtyři samice a samce," uvedl mluvčí zoologické zahrady Martin Vobruba.

Mládě pokřtil jménem Nayla radní města Plzně Vlastimil Gola spolu se svou dcerou Denisou Sovkovou. Nayla je již 21. odchovávaným velbloudem v plzeňské zoo.

Bolevecký rybník ve čtvrtek 3. června 2021.
Bolevecké rybníky i Košutecké jezírko mají vodu vhodnou ke koupání

Novodobý chov velbloudů dvouhrbých začal v plzeňské zoo na Lochotíně rokem 1994, dovozem samic Goldie a Gappy z Liberece a samce Haštala z Ústí nad Labem. Stali se velmi populárními a v roce 1997 se narodilo první mládě, Josefína. Po čase nahradil Haštala samec Mulisák a oba se dosud zasloužili o 19 mláďat. "Některá křtili i zajímaví kmotři, jako hráči FC Viktoria Plzeň nebo Horkýže Slíže. Josefínu dokonce v roce 2018 přijali za svou metaloví muzikanti ze skupiny Nightwish," vysvětlil Vobruba.

Velbloudi jednohrbí i dvouhrbí byli v Plzni chováni průběžně od éry zoo v Doudlevcích od 50. let. V současnosti doplňuje samce Mulisáka samice Kayla ze Zlína, samice ze Zoo Ostrava Terezka a nejmladší Sisi ze Zoo na Hrádečku. V roce 2019 odchovala Kayla mládě, které bylo zároveň 20. odchovávaným velbloudem v Plzni. Je to samice Aiko narozená 27.4.