Silnice I/26 na Doubravce

Oprava silnice I/26 na Doubravce bude pokračovat od 1. do 30. dubna. Tentokrát ve směru do centra města. „Začátek úprav bude v křižovatce Rokycanská x Masarykova, konec v křižovatce s napojením pivovaru Gambrinus a parkoviště u obchodního domu Hornbach. Práce v křižovatkách s Masarykovou a Jateční poběží vždy o víkendech, v úsecích mezi křižovatkami ve všedních dnech. Dotčené křižovatky budou vždy o víkendech uzavřeny, mezikřižovatkové úseky se opraví za provozu, vždy s uzavřením jednoho pruhu. Pro objízdnou trasu budou o víkendech využity nejbližší komunikace,“ přiblížil náměstek Aleš Tolar. 

Zatím neznámý žhář útočí v Plzni na auta s ukrajinskou registrační značkou. Během víkendu se pokusil zapálit tři vozidla, jednou to zkusil i u dvou najednou.
V Plzni útočí neznámý žhář na auta s ukrajinskou poznávací značkou

Kalikova a Radčická

V období od 3. do 14. dubna se při úplné uzavírce zrekonstruuje silnice III/18050 v ulicích Kalikova a Radčická. Opraví se asfaltové vrstvy, vylomené obruby, upraví se poklopy na technické infrastruktuře a provede vodorovné dopravní značení. Začátek prací bude na úrovni Přemyslovy ulice, konec za mostem přes řeku Mži. Objízdná trasa povede Přemyslovou ulicí ve směru přes Domažlickou na Západní okruh a dále ulicemi Chebská a Zámecká do Radčic.

Oprava plynovodu na Klatovské a v Zámečnické

Ve dvou etapách se uskuteční výměna plynovodního řadu a přípojek na Klatovské třídě a v Zámečnické ulici. 

První bude probíhat mezi 3. a 28. dubnem, a to v úseku mezi křižovatkami Klatovská x Havířská a Klatovská x Bolzanova, s překopem Thámovy ulice. „Samotný výkop bude převážně v chodníku, stavební technika bude využívat jeden jízdní pruh na Klatovské, jezdit se bude pouze jedním pruhem,“ doplnil náměstek.

Druhá etapa zahrnuje Zámečnickou ulici v úseku Klatovská-Hřímalého. Ulice se uzavře a vyblokují se v ní parkovací místa. Termín je stanoven na 22. května – 28. května.

V Plzni vzniknou nové cyklostezky
Na kole po Plzni bezpečněji. Vzniknou nové cyklostezky

Řada investic na Slovanech

V květnu začne rekonstrukce tramvajové trati Koterovská. Opraven bude úsek Částkova-Habrmannova. V plánu je dále celoplošná oprava Plzenecké ulice či rekonstrukce kanalizace v Rubešově ulici.