Hlavní program začal přelety a akrobacií armádního letounu Jas – 39 Gripen. Bonbonkem pak byla světová premiéra nové akrobatové letky The Flying Bulls Duo s piloty Stanislavem Čejkou a Janem Rudzinskim. Diváci v Plasích viděli jako první jejich výjimečné akrobatické číslo, při němž představili úplně nová a supermoderní letadla Xtreme Air XA42, což jsou v současné době nerychlejší stroje pro akrobatické létání s rychlostí až 450 km/hod. „Naše vystoupení je v těsné dvojici, kdy letíme pod sebou, v části se rozcházíme a poté se opět spojíme," řekl Deníku pilot Stanislav Čejka. Jejich letadla jsou asi 600 kilogramů těžká a v současnosti nejmodernější. „Jsou to takové formule v letecké akrobacii," doplnil jeho kolega Jan Rudzinskij.

Lidé v Plasích byli vystoupením nadšeni. „Je to tu super, nechtěli jsme vynechat hlavně gripen, ale těšíme se na také na všechno ostatní," potvrdila jedna z divaček Monika Fáberová.

Letadla nabídla lidem více než desítku vystoupení, mezi atrakcemi je například ultralehký vrtulník, originály historických letadel nebo vírník. „Ten by podle všech zákonů vůbec neměl držet ve vzduchu, protože má nahoře vrtuli, která není poháněná a vzadu vrtuli s motorem a úplně divně visí ve vzduchu," řekl jeden ze spolupracovníků akce, která se koná společně s rádiem Kiss Proton, Jonáš Novotný.

Podle Jiřího Pěče ze zmíněného rádia je na lidech od letadel vidět, že jsou to nadšenci z celé republiky. Lidé mají v Plasích také možnost vyzkoušet si být pilotem. Při vyhlídkovém letu totiž mohou sedět vpředu a za nimi je pilot, který vyletí do výšky a pak návštěvníkovi řízení letadla předá.

Dalšími lákadly je otevření lahve piva vrtulníkem, letecká bitva z první světové války s pyrotechnickými efekty či ukázka chemického postřiku vrtulníkem Robinson R44.

Do Plas jezdí z konečné tramvaje v Plzni – Bolevci speciální autobusová linka. Parkoviště u letiště má přes 3 tisíce míst.