Až do začátku devadesátých let hráli nejen muži, ale dorostenci i žáci na otevřeném hřišti s přírodním ledem, který si připravovali samotní hráči a funkcionáři. „První dresy žluté barvy, včetně výstroje byly zakoupeny v roce 1939 v Plzni a zápasy se hrály na ledové ploše s mantinely ze shrabaného sněhu. Až později se stavěly z vypůjčených bočnic z vozů místních zemědělců, které se však musely pečlivě popsat, aby se vrátily tomu, komu patří,“ čteme z kroniky, kterou vedl Josef Milota st. Mezi novými mantinely, které zhotovil pro zdejší hokejisty v roce 1943 Josef Bajml, porazili domácí hokejisté sousední mužstvo z Dolní Lukavice vysoko 8:2. Největšího úspěchu dosáhli dorostenci Horní Lukavice, kteří v sezoně 1948 – 1949 vyhráli titul přeborníka kraje a v Olomouci na přeboru republiky skončili na čtvrtém místě.

Od roku 2002 hraje mužstvo Horní Lukavice, složené většinou z domácích hráčů a z okolních obcí, Sdružený přebor Plzeňska. Vedoucími mužstva, trenéry i hráči jsou Zdeněk Krs a Vojtěch Dědič. „Hokej v takové obci, jakou je Horní Lukavice mohou hrát pouze jedinci zapálení pro tento sport, protože mu musí věnovat nejen spoustu času, ale i dost peněz. Poplatek za hrací plochu na trénink, dopravu i samotnou hokejovou výstroj v hodnotě kolem deseti tisíc korun si hradí hráči,“ říká jednatel TJ Horní Lukavice Josef Milota, který hrál hokej za Horní Lukavici od roku 1969 a ještě nyní ve svých dvaapadesáti trénuje s mužstvem. Otec Josefa Miloty, také Josef, reprezentoval Horní Lukavici v hokeji do svých šestatřiceti let a současně řídil sportovní činnost celé jednoty. Syn Libor je brankářem hokejistů Horní Lukavice a navíc kapitánem fotbalistů Chlumčan.

Jako jedni z posledních v kraji, si členové TJ připravují přírodní led i na svém stadionu.

Kromě hokeje organizují zdejší hokejisté v letním období na svém krytém tanečním parketu taneční zábavy a vloni zorganizovali první ročník hokejbalového turnaje.