„Akce bude rozhodně větší než obvykle. Stejně jako město Plzeň směřujeme své síly k roku 2015, kdy bude Evropským hlavním městem kultury. Do projektu jsme aktivně zapojeni a už nyní pracujeme na tom, aby i letní škola ArtCamp byla v roce 2015 jako jeden z grantově podpořených projektů hodna tohoto prestižního titulu,“ říká provozní ředitelka letní školy Lenka Kodýtková.

V průběhu tří červencových týdnů se uskuteční celkem čtyřiadvacet výtvarných kurzů. Základní nabídku, do níž patří třeba lekce digitální fotografie, komiksu, figurální kresby, ilustrace, knižní vazby, fashion designu či tvorby šperku doplní řada novinek. Zájemce o studium designu obuvi mohou absolvovat přípravný kurz, kde získají zkušenosti s návrhy obuvi a její ruční realizací. „Příznivci moderních technologií si určitě nenechají ujít kurz digitální animace ani kurzy zaměřené na nová média, multimediální performanci nebo participativní umění,“ říká Kodýtková. V novém kabátě se představí kresba a malba, novinkou je i kurz architektury a tvorba šperku pro pokročilé.

Mezi pedagogy, kteří se budou o studenty starat budou i zahraniční hosté. Do západočeské metropole dorazí americký fotograf a spisovatel Dion McInnis nebo jeho krajané Helen Armstrong a Rod Northcutt, kterí zájemce seznámí s principy participativního umění.

„Zájemci se mohou hlásit přes registrační formulář na webu letní školy. Mezní termín pro přihlášení je sice až v polovině května, vážným zájemcům ale doporučuji, aby si pospíšili. Již nyní, necelý týden po spuštění registrací, je kurz serigrafie plný a další kurzy se naplnění rychle blíží,“ upozorňuje Kodýtková.

Tváří ArtCampu se letos stala plzeňská rodačka, herečka Kristýna Leichtová, která se před časem akce sama účastnila. „Jsem ráda, že taková aktivita vznikla a že tak dobře funguje. Je to skvělá náplň léta a příležitost, jak se v oboru posunout dál. A jelikož jsem patriot a výtvarno miluji, nevidím jediný důvod, proč ArtCamp nepodpořit. Jsem moc ráda, že jsem takovou příležitost dostala,“ sděluje herečka známá například ze seriálu Comeback nebo filmu Účastníci zájezdu.