Každá soška má jiný obličej, odlišný výraz tváře, postoj, figurky jsou opravdu vyřezané do nejmenších detailů. Papírové betlémy mají určitě také své kouzlo, ty jsme vyráběli jako malé děti," zavzpomínal Petr Koudelka, který na zámku pracuje a podílí se také na organizaci výstavy. Přivézt by se měl podle jeho slov ještě betlém keramický a ze sádry.

Na výstavu propůjčí své výtvory lidé ze širokého okolí. „Betlémářům se tyto prostory moc líbí. Pro některé je také výhodou, že je výstavní sál snadno přístupný. Betlémy totiž propůjčují i lidé, kteří mají třeba nějaký handicap. Oni u toho sedí, je to jejich koníček, ale pak mají problém 
s transportem toho betlému," vysvětlil Koudelka.

Na výstavu propůjčila betlém také Jiřina Hánová, která je členkou tří spolků betlémářů. „Jedná se o papírový betlém podle originálu Jiřího Knapovského a nese název Ústecko-orlický betlém," upřesnila Hánová, která sbírá betlémy už 25 let. V křimickém zámku prý vystavovala i minulý rok. „To jsem na zámek propůjčila betlém rodiny Hánovy," prozradila betlémářka, která se na výstavě byla loni podívat a moc se jí líbila. „Na letošní výstavu bych se chtěla jet také podívat, ale bohužel mi to asi nevyjde," pověděla Hánová.

„Letos pořádáme druhý ročník této výstavy, v minulém roce slavila velký úspěch," uvedl Koudelka. Loni bylo v křimickém zámku 
k vidění asi dvacet betlémů, letos jich bude jednou tolik.

Na výstavu se těší také místní obyvatelé. „Určitě se přijdeme s vnučkou zase podívat. Minulý rok se nám to moc líbilo. Podívaly jsme se také do zámecké kaple, která není běžně přístupná," uvedla Jaroslava Korbelová.

Minulý rok bylo dokonce několik dřevěných betlémů na prodej. „Prodaly se hned první den," usmíval se Koudelka. Letos se prý návštěvníci mohou také těšit na několik dřevěných betlémů k prodeji.

Organizátoři chtějí v tradici pokračovat i v příštích letech. „Určitě to budeme podporovat," slíbil starosta Křimic Vít Mojžíš.