Kraj na projekt získá dotaci ve výši 46 milionů korun od ministerstva práce a sociálních věcí. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Eva Mertlová. Celý projekt vyjde Plzeňský kraj na 180 milionů korun. Rozdíl v nákladech po vyčerpání dotace uhradí kraj a domov ze svých prostředků.

O dotaci na rekonstrukci Domova sociální péče Kralovice z „Programu 013310 rozvoj a obnova materiální a technické základny sociálních služeb Cíl 1, zvyšování kapacit pobytových zařízení sociálních služeb“ požádal Plzeňský kraj v červenci letošního roku. „Považujeme za zásadní, abychom zkvalitnili sociální služby pro naše klienty. Proto jsme se rozhodli o dotaci na přístavbu nového pavilonu v domově požádat. Po vyčerpání dotace bude zbývající částka 134 mil. Kč hrazena z uspořených finančních prostředků organizace a z rozpočtu Plzeňského kraje,“ řekl náměstek hejtmanky pro oblast ekonomiky, investic a majetku Pavel Karpíšek.

Techmania.
Plzeňský kraj poslal Techmanii další peníze. Na provoz dostane 14 milionů

Žádost o dotaci úspěšně prošla procesem posuzování žádostí, v příštím roce začne realizace 1. etapy projektu. „Nový pavilon nabídne 54 lůžek a především v suterénu vznikne moderní zázemí kuchyně. Modernizace proběhne také v kotelně, kde budou využity moderní technologie jako například tepelná čerpadla,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí Rudolf Špoták.

V novém pavilonu domova bude poskytována služba se zvláštním režimem i služba pro seniory. Zázemí zcela nové, moderní kuchyně vznikne v suterénu nového pavilonu a rekonstrukce se dotkne také technologií kotelny, kam budou instalována tepelná čerpadla. Předpokládaný konec rekonstrukce je plánován na listopad roku 2024. Domov sociální péče Kralovice má v současné době kapacitu 90 lůžek.