Zastupitelé podle tajemnice Ivany Horské odvolali také městskou radu. „Nadpoloviční většina zastupitelstva odvolala všechny městské radní a nato zvolila radu novou. Místo sedmi v ní teď zasedá pět členů. Jediný, kdo z původního složení v radě zůstal, je místostarosta Petr Riedl,“ řekla Deníku tajemnice.

Proč zastupitelé k odvolání přistoupili, však neuvedla. Uvedla pouze, že zastupitelstvo města využilo svého zákonného práva a rozhodlo.

Změny na hornobřízské radnici vyvolaly velké vzrušení. Hovoří se o nich takřka všude a na úřad chodí s dotazy lidé, kteří jednali s bývalým starostou a byli domluveni na další spolupráci.

„Co si o tom mám myslet, to vůbec nevím. Tady ale asi nikdy nebude klid. Starostovi se stalo něco podobného co jeho předchůdci,“ mínil ve středu jeden z oslovených obyvatel. Poukazoval na rok 2006, kdy Šedivec v čele města vystřídal tehdejšího starostu Karla Hinze. Ačkoliv se tato změna udála v rámci komunálních voleb, Horní Břízu tehdy rozdělila na dva tábory.

Také dnes se někteří Hornobřízští bývalého starosty zastávají. „Nepřipadalo mi to, že by byl špatný. Myslím, že zastupitelé mohli ten rok do voleb už počkat,“ řekla paní Alena. Několika lidem se však také nelíbilo, že Kříž, ačkoliv je bez politické příslušnosti, ve volbách kandidoval za KSČM.

Vyjádření bývalého ani současného starosty Horní Břízy se nám získat nepodařilo. Šedivec i většina radních v zastupitelstvu zůstali. Své funkce se vzdal jen jeden člen rady, ovšem nezávisle na odvolání.

Vedení města nyní podle tajemnice funguje. Uvedla, že zaměstnanci úřadu svoji práci znají a ačkoliv se v souvislosti se změnami hovořilo rovněž o jejich propouštění, nic takového se nestane. „Asi největší změnou je, že starosta je neuvolněný pro výkon funkce a rada města není sedmičlenná, ale pětičlenná, ale jsme přesvědčeni, že to se zvládnout dá,“ dodala.