Objekt, který byl postavený mezi lety 1930 až 1931, tak získal nejen moderní vzhled, ale také například elektronickou úřední desku, kamerový systém nebo sirénu, která v případě nutnosti bude obyvatele varovat před požárem či živelní pohromou. Rozsáhlá oprava trvala dva roky.

Podle starosty obce Vítězslava Opálka byl objekt ve špatném technickém stavu. Zejména vnitřní zdi byly vlhké a pokryté plísní. „Budovu jsme nechali podříznout, nyní má nové vnitřní i vnější omítky, nové instalace, okna topení a nábytek,“ vyjmenoval Opálko.

Úplnou novinkou je elektronická úřední deska, umístěná vedle bočního vstupu do budovy. Chodby úřadu zdobí fotografie a medailonky slavných osobností, které v Dolní Lukavici působily.

Jednou z nich je hudební skladatel Joseph Haydn, který několik let působil na tamním zámku jako kapelník u hraběte Karla Josefa z Morzinu.

Víceúčelová zasedací místnost je vybavena projektorem a plátnem. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo s podlahovým topením. V obecním domě je rovněž nové sociální zařízení pro veřejnost a zaměstnance obce.

„V souvislosti s přestavbou obecního úřadu jsme kompletně vyklidili dvůr, na němž jsme vystavěli zpevněnou komunikaci, provedli sanaci bývalé zámecké zdi a postavili přístřešek o velikosti 120 metrů čtverečních,“ informoval starosta s tím, že přístřešek bude obec využívat k umístění techniky na údržbu obce.

„Do dvora jsme rovněž instalovali nádrž na dešťovou vodu s rozvody do objektů technického zázemí obce. Součástí akce byla i výstavba mycí plochy pro techniku,“ doplnil.

Rekonstrukce úřadu a dvora vyšla řádově na miliony korun. Plzeňský kraj na ni přispěl celkem 760 tisíci korunami.