„Letos jsme začali posezením nad kronikou obce, následoval masopustní průvod, který pořádáme s hasiči, a před Velikonoci jsme měli besedu s naším farářem a přišla sem také aranžérka, od které si naše členky mohly zakoupit velikonoční výzdobu nebo si ji zkoušely samy vyrobit,“ začíná s výčtem aktivit spolku předsedkyně ČSŽ Chotíkov Jitka Paterová.

Na konci května čekal na chotíkovské ženy slet čarodějnic a čarodějů. Tady nesmí chybět dárkové balíčky, které ČSŽ připraví nejen pro místní drobotinu, ale i pro návštěvníky z Dětského domova v Trnové. Zanedlouho si ženy opět sednou a domluví se, čím dětský domov potěší na den dětí. V létě pak chystají rozloučení s prázdninami. Letos ho zpestřila například policie nebo diskotéka.

S chotíkovskými rybáři pak ČSŽ pořádá pouťovou zábavu a na konci listopadu se ženy scházejí už v předvánočním duchu. Opět si posedí s farářem, napečou cukroví a ochutnávají a věnují se dekoracím a adventním věncům.

Mezi těmito aktivitami se chotíkovské ženy občas vypraví třeba na muzikál nebo výstavu. Aby nebyla v obci nuda, zkusí čas od času vyhlásit nějakou soutěž, například o nejvtipnější fotografii z léta a podobně. O tom, že je chotíkovským ženám ve společnosti dobře, svědčí i jejich účast na valných hromadách a poradách před jednotlivými akcemi.