Rozšíří se například nejdražší zóna „A“ s taxou parkování 30 korun za hodinu o ulice, kde se zatím platí jen dvacetikoruna. „Někde se například nebude smět parkovat vůbec,“ připustil náměstek primátora pro dopravu Miloslav Šimák (ČSSD) s tím, že půjde o snahu zklidňovat městské historické jádro. Platit se začne také na parkovišti mezi Centrálním autobusovým nádražím a budovou bývalého ředitelství Škodovky.

Změny by se měly projevit v prvním čtvrtletí příštího roku, v polovině roku se očekává otevření parkovacího domu Rychtářka se 447 parkovacími místy. Kolik se bude platit za parkovné tam, ale zatím není rozhodnuto, předpokládá se však hodinová taxa mezi 15 až 20 korunami, což je nižší suma, než než na povrchu. Cenu může podle jednatele společnosti Parking Pilsen Martina Pytlíka ovlivnit i průzkum mezi řidiči, který probíhá.

V Plzni se budou v příštím roce vyměňovat i parkovací automaty, které jsou nyní na hranici své životnosti. „Bude vypsáno výběrové řízení na jejich dodavetele,“ potvrdil Šimák.

Nejdražší parkování v Plzni je nyní kolem náměstí Republiky, kde se platí na 129 stáních 30 korun za hodinu. ZÓna „B“ nabízí 680 stání a parkování v ní stojí na hodinu dvacet korun.

Cena stání

zóna A: půl hodiny 15 Kč, hodina 30 Kč, každá další započatá hodina 30 Kč
zóna B: půl hodiny 10 Kč, hodina 20 Kč, každá další započatá hodina 20 Kč
zóna C, F: půl hodiny 5 Kč, hodina 10 Kč, každá započatá hodina 10 Kč

Ulice se zónou placeného stání A:
Bezručova, Dominikánská v úseku nám. Republiky – Veleslavínova, Františkánská, nám. Republiky, Perlová, Pražská v úseku nám. Republiky – sady 5. května, Prešovská, Riegrova, Rooseveltova v úseku nám. Republiky – Veleslavínova, Sedláčkova v úseku Bezručova – Veleslavínova, Solní, Veleslavínova, Zbrojnick