Deník na návštěvěZdroj: Deník

Muzeum jižního Plzeňska, které zaujímá prostory celého zámku Hradiště v Blovicích, nabízí lidem v současné době dva návštěvnické okruhy. Tamní zaměstnanci momentálně pracují na zpřístupnění třetího okruhu, a sice zámeckých sklepů.

„Myslíme si, že tento okruh bude pro návštěvníky velice atraktivní,“ říká ředitelka blovického muzea Radka Křížková Červená. Sklepy nyní prochází rekonstrukcí. „V současnosti opravujeme východní křídlo zámku, kde se sklepy nachází. Díky rekonstrukci se nám pod betonovým nánosem podařilo odhalit středověkou podlahu i část barokní podlahy,“ uvádí dále s tím, že vstup do sklepů bude možný pouze s průvodcem. „Myslíme si, že jde o unikátní část zámku, proto bychom ji rádi zpřístupnili už letos v květnu na Mezinárodní den muzeí, ale to samozřejmě závisí na aktuální covidové situaci. Ve sklepích bude prozatím připravena edukační část, kdy návštěvníky seznámíme se stavebně-historickým vývojem,“ dodává Křížková Červená.

Muzeum se v současné době snaží hledat nové cesty, jak přilákat návštěvníky. „V rámci rubriky Muzeum z domova, která je k nalezení na našich webových stránkách, si mohou lidé prohlédnout výstavy on-line. V této sekci mohou zájemci zhlédnout aktuální výstavy i některé z našich edukačních programů k minulým i aktuálním výstavám. Nabízíme také pracovní listy k prohlídce zámku Hradiště - k jejich řešení mohou využít naší virtuální prohlídky nebo panoramatické mapy. Veškeré on-line výstavy jsou zdarma," uzavírá ředitelka.