"Do Blovic dorazila výjezdová skupina po půl sedmé. Na místě našli dvě mrtvé osoby," uvedla mluvčí policie Martina Kohoutová s tím, že více informací policie poskytne v průběhu pátku.

Obě osoby zřejmě zemřely na střelná zranění.

"Slyšel jsem, že se to mělo stát někde u školy, muž měl zastřelit manželku a pak sebe," řekl Deníku jeden z místních obyvatel. Podobné informace má i starosta města Jan Poduška. "Mělo jít o vyřizování účtů v rodině, manžel zřejmě zastřelil manželku a poté i sebe. Nicméně oficiálně potvrzené to nemám," sdělil ještě večer starosta.

Policisté na místě zůstali až do časných ranních hodin. "Vzhledem k okolnostem případu nebudeme poskytovat další informace," uvedla v pátek ráno mluvčí Kohoutová.

Muž, který v Blovicích střílel, pracoval u Bezpečnostní informační služby (BIS). "Tato nešťastná událost nemá nic společného s jeho prací. Vše napovídá tomu, že šlo o vyhrocené řešení osobních, soukromých problémů a konfliktů," uvedl mluvčí BIS Jan Šubrt. Podotkl také, že ani sebelepší přijímací proces nebo různé testy, nemohou dát záruku, jak se šlověk v určité situaci zachová. Muž pracoval u BIS jako řadový pracovník. 

Na ženu, která pracovala na zdejší škole jako sekretářka, měl její manžel čekat v podvečer před bytovým domem, kde zastřelil nejdřív ji a pak sebe. Zbyly po nich dvě děti školního věku.

Před domem v Blovicích jsou od rána zapálené svíčky, lidé přináší další.