Její budova totiž byla zahalena v bledě modrém světle. Vstupní chodbu pak v oblaka proměnil všudypřítomný dým.
Hosty akce přivítal primátor Martin Baxa. Prozradil, že k jednomu ze symbolů města i plesu, andělíčkovi na kostele svatého Bartoloměje, chodí často. „S jakými přáními vám ale neřeknu. Pak by se totiž nesplnila,“ dodal. Kdo očekával, že se právě on jakožto nejvyšší představitel města vrhne na taneční parket jako první, byl zklamán.

„Příliš jsem si nezatancoval. Musím totiž přiznat, že nejsemzrovna zdatný tanečník,“ svěřil se po plese Deníku. Svůj první ples ve funkci primátora si ale užíval. „Líbila se mi jeho neformální atmosféra. Mám jen samé kladné ohlasy,“ konstatoval.
Úplně jinak na tom byl s tancem ekonomický náměstek Martin Zrzavecký. Na parket vtrhl ještě během úvodního předtančení, o něž se postarali členové baletního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni. Hlavní protagonistka představení, které se inspirovalo andělskou tématikou, jej totiž vyzvala k tanci. Jeden z jejích kolegů pak ze židle zvedl ředitelku Městské knihovny Helenu Šlesingerovou. Ona i Zrzavecký se tance s profesionály zhostili s grácií.

Na plese bylo možné potkat například ředitele DJKT v Plzni Jana Buriana, herce Martina Stránského nebo kytaristu Lubomíra Brabce. „Jsme moc rád, že tady v Plzni mohu být. Už od patnácti let vím, že je to město kultury. Jsem rád, že teď to má potvrzené i oficiálně,“ narážel Brabec během svého vystoupení na fakt, že Plzeň získala titul EHMK 2015.