„Na kongresu amerických a kanadských patologů byla Kirilem Trpkovem z Calgary posmrtně udělena našemu Ondřeji Hesovi cena za celoživotní dílo, kterou jsem za něj převzal. Na přednášce byly vyjmenovány všechny nádory, které Ondřej Hes poprvé popsal a objevil. Ondra patřil ke 4-5 nejvýznamnějším patologům světa v oblasti nádorů ledvin současnosti! Na počest Ondry Hese bude každoročně na tomto sjezdu amerických a kanadských patologů udělována cena Ondřeje Hese nejlepší výzkumné práci, týkající se nádorů ledvin, prezentovaná na tomto našem oborovém nejvýznamnějším kongresu světa,“ informoval profesor Michal Michal.

Jeho zpráva byla impulsem pro známé plzeňské ochránce přírody Jiřinu Hepovou a Karla Makoně, šéfa tamní záchranné stanice živočichů.

Ondřej HesOndřej HesZdroj: Archiv Deníku

„Do Kanceláře prezidenta republiky jsme koncem března společně odeslali návrh na udělení nejvyššího státního vyznamenání pro celosvětově uznávaného lékaře, předního patologa, biologa, kamaráda, přítele, člena DES OP, zakladatele a člena správní rady NF Eden, sportovce a výjimečného člověka profesora Ondřeje Hese,“ uvedl Makoň a dodal, že již 4. dubna obdrželi z Kanceláře prezidenta republiky oficiální dopis a sdělení, že se návrhem bude nový prezident Petr Pavel podrobně zabývat.

Známý labuťák Trenér přelstil se svojí partnerkou plzeňské ornitology. Nejen, že dvojice odolala všem pokusům o odchycení, ale ještě si postavila tajné hnízdo, v němž už sedí na vejcích.
Trenér s partnerkou přelstili ornitology, labutí pár si postavil třetí hnízdo

„Ondřej Hes byl výjimečný člověk, který si státní vyznamenání právem zaslouží a byť by nám za jeho života nikdy takováto akce nevyšla, tak věříme, že z rukou našeho nového pana prezidenta by toto nejvyšší možné ocenění jeho práce určitě rád s pokorou a skromností sobě vlastní převzal,“ uzavřel Makoň.