Dnes začínají dětem v Plzni a okolí týdenní jarní prázdniny. Kvůli nim nepojedou tento týden školní autobusové spoje.

Pokud nebude přát počasí, mohou rodiče vzít své ratolesti například do Muzea strašidel na náměstí Republiky v Plzni, kde připravili speciální program. Denně se tu konají rukodělné dílny, děti mohou absolvovat soutěžní netopýří stezku a vždy v 11, 15 a 16 hodin zábavnou prohlídku s principálem Zdeňkem Zajíčkem.

Dalším lákadlem je Muzeum loutek v Plzni. „Otevřeno máme každý den kromě pondělí a návštěvníci si mohou hrát s loutkami, jak dlouho chtějí,“ řekla vedoucí muzea Markéta Formanová. Milovníci sportu mohou navštívit bazén na Slovanech, který je otevřen ve všední dny od 6:30 do 21 hodin a o víkendu od 9 hodin do 20 hodin.

Předpověď počasí na příští týden hlásí oteplení a slunečné dny, teploty by se přes den měly vyšplhat až k 15 stupňům. Takové počasí se hodí třeba k návštěvě plzeňské zoo, která je otevřená denně od 9 do 17 hodin.

Procházku v přírodě si mohou rodiče s dětmi vychutnat například na naučné stezce Vodní svět na Kolmu na Tachovsku, které se říká bobří stezka, protože zde žije bobří rodinka.

Příznivci lyží stále mohou vyrazit do některého areálu, například ve skiareálu Mariánky v Mariánských Lázních je na sjezdovkách 60110 cm sněhu. Běžecké tratě jsou většinou sjízdné a upravené. Stále platí zákaz vstupu na Hřebenovku a Zvlněnou u Mariánských Lázní, kde probíhá úklid popadaných stromů. Lyžuje se i na Kvildě, kde je 140 cm sněhu nebo naŠpičáku, tam je aktuálně 90 cm sněhu. V Železné Rudě je 80 cm mokrého sněhu, ale lyžuje se také. Poslední střípky zimy lze využít i k bruslení, ale už jen na stadionech.