Uzavírka je nutná kvůli výstavbě vodárenského komplexu u Robčického lesíka. Omezení potrvá do konce června. Frekventovaná Řepná ulice je v obou směrech neprůjezdná v úseku mezi sjezdem a nájezdem na přivaděč a křižovatkou se Zemědělskou ulicí. Objízdná trasa vede po silnici, kterou hodně využívají nákladní auta mířící ke kamenolomu.

„Řidiči přijíždějící od Radobyčic a od přivaděče a také v opačném směru, musí najet na propojovací silnici a tudy objet uzavírku,“ vysvětluje starosta Litic Michal Hausner. Motoristé by měli být velmi opatrní i na objízdné trase, také podél této silnice se pracuje.

Zdroj: Deník/Veronika Krátká

Řadu řidičů v pondělí ráno zákazové značky překvapily. Většina se otočila a úsek, kde už pracuje stavební technika, objela. Někteří si ale neváhali zkrátit cestu přes staveniště.

Propojení vodárenského souboru s vodovodním řadem povede právě Řepnou ulicí. Stavbaři v Liticích pracují i na místní komunikaci spojující objízdnou trasu s centrem obvodu, kde vzniká další z větví budoucího vodovodu.

Stavba Vodárenského souboru Litice začala loni v srpnu. Cílem první etapy je posílit vodovodní řad v celém obvodu a připojit další adresy na městskou vodu. „Lidé tady volali po posílení vodovodní sítě řadu let, stěžovali si na problémy s tlakem pitné vody. Od roku 2007 platí v obvodu uzávěra na nové přípojky. Ti, kteří tady chtěli stavět rodinné i obytné domy, museli mít vodu vyřešenou studnou nebo vrtem. Finance na nový vodárenský soubor se podařilo získat až v současné době. Investorem je město Plzeň,“ připomíná starosta. Podle jeho předpokladů bude v Liticích s více než dvěma tisíci obyvateli o napojení na městskou vodu značný zájem.

Dagmar Hitková na jednání zastupitelstva v Blovicích minulý týden.
Ředitelka školy dostala kvůli šikaně padáka. Nesouhlasí, odvolání nepřevzala

Předpokládaný termín dokončení výstavby první etapy vodárenského souboru za 116 milionů korun je únor 2026. Potom začne šestiměsíční zkušební provoz. „Následně by měla Vodárna Plzeň vydat stanovisko k počtu přípojek, které bude možné nově připojit,“ uzavírá Michal Hausner.