Nejmenší návštěvníci jarmarku se zastavovali u stánků s hračkami a pochutinami, jejich rodiče si většinou pořizovali zajímavé rukodělné výrobky, například úterskou keramiku, košíky a další drobné suvenýry. „Máme v Úterý chalupu, proto na trhy chodíme pravidelně. Vždycky koupíme nějakou hezkou drobnost, během zimního jarmarku většinou dáreček na Vánoce a na letních trzích také něco pořídíme. Dnes určitě zajdeme i na dobrotu," svěřila se pár minut po začátku jarmarku Irena Kalinová.

Součástí trhu byl doprovodný program v režii šermířské skupiny Gloria z Plzně.

Herci v dobových kostýmech předvedli ukázky tanců, souboje mečem, středověké scénky o čarodějnictví či vystoupení kejklířů.

V rámci úterského jarmarku přijely do města pouťové atrakce pro děti. Na úterské faře byla zpřístupněna výstava obrazů plzeňské výtvarnice Jarmily Jetlebové a pro příznivce hudby zahrál Adam Viktora na varhany z vrcholného baroka za doprovodu sopranistky Gabriely Eibenové. Šlo o šestý ročník Českého varhanního festivalu.

Úterský jarmark se stal ve městě už tradicí. První se konal před třinácti lety. „Pořádáme letní a zimní jarmark," uvedl starosta města Miloš Říha s tím, že trhy se vryly do paměti lidí z celé republiky natolik, že pravidelně volají, aby se dozvěděli termín.