Jiří Trávníček, ředitel zoo

Letos jsme už potřetí překonali hranici 450 tisíc návštěvníků a možná padne nový rekord. Žádná větší expozice se letos neotevírala, proběhly jen menší rekonstrukce, například u želv obrovských nebo varanů komodských. Za velký úspěch považuji narození tří tygřích kluků nebo první odchov želv paprsčitých v historii zahrad. Také se nám podařilo získat a umístit tank M4 Sherman.

Helena Šlesingerová, ředitelka Knihovny města Plzně

Podařilo se nám znovu otevřít pobočku v Újezdu, dokončit rekonstrukci knihovny Lochotín, zmodernizovat Ústřední knihovnu pro dospělé a přestěhovat knihovnu Bory na lepší místo. Čtenářům jsme nabídli webový katalog i půjčování e-čteček a e-knih. Vydali jsme například sbírku meziválečných fejetonů Karla Schwarze Plzeňské pomněnky či bibliografii Adolf Loos a Plzeň.

Václav Zikmund, dopravní ředitel PMDP

Splnili jsme plán dopravního výkonu podle objednávky od města Plzně a zabezpečili všechny požadované náhradové dopravy podle objednávek. Na základě rozhodnutí města Plzně jsme zahájili přípravu na PPP projektu, kde jde o převedení údržby vozidel soukromému subjektu včetně zabezpečení výstavby nové technické základny pro vozidla MHD. V letošním roce naše firma uspořádala mezinárodní konferenci o dopravě s účastí více než 300 hostů i ze zahraničí. Konference měla ohromný ohlas u odborné veřejnosti. Oslavili jsme 70 let zahájení provozu trolejbusů a při té příležitosti jsme uvedli do provozu historický trolejbus s označením TR9.

Roman Musil, ředitel Západočeské galerie

Rok 2011 byl pro Západočeskou galerii velmi úspěšný. Veřejnosti jsme představili několik mimořádných projektů, jako např. Gabriel von Max či právě probíhající výstavy věnované osobnosti a dílu Adolfa Loose. S přispěním Plzeňského kraje a Ministerstva kultury se nám podařilo za 1,55 milionu Kč zakoupit do sbírek významný obraz Václava Brožíky z roku 1875. Mrzí mne, že se zatím odložil náš stěžejní projekt stavby nové budovy galerie, ale i zde máme příslib od našeho zřizovatele, že za příznivých finančních okolností se novostavba může rozjet snad kolem roku 2014.

Roman Sviták, ředitel krajské zdrav. záchranné služby

Za největší úspěch považuji získání několika mladých kvalitních lékařů a otevření nového výjezdového stanoviště v Konstantinových Lázních. Také se podařilo nakoupit dvanáct nových sanitek a nové přístroje. Co se nepovedlo? Jen drobnosti, které určitě napravíme příští rok - lépe bude například fungovat proškolení personálu v práci s novými přístroji.

Jaroslava Kunová, ředitelka Fakultní nemocnice Plzeň

Pro fakultní nemocnici byl uplynulý rok finančně velmi úspěšný, ekonomicky snad nejúspěšnější za poslední období. Odrazilo se to samozřejmě i na mzdách našich zaměstnanců. Pro mě to byl zároveň psychicky velmi náročný rok, především kvůli hrozícím stávkám na začátku roku. Jinak si myslím, že nemocnice fungovala v roce 2011 dobře.

František Frýda, ředitel Západočeského muzea v Plzni

Byl to poměrně úspěšný rok. zajistili jsme si řadu akcí, které přinesou muzeu novou perspektivu. Sem patří například vytvoření nových depozitárních prostor ve Zbiroze a obnovení historických expozic, které byly zrušeny za protektorátu.

Tomáš Paclík, majitel Viktorie Plzeň

Pro Viktorii Plzeň to byl samozřejmě nejúspěšnější rok v historii klubu, a proto to byl úžasný rok také pro mě.

Jiří Mareček, tiskový mluvčí Plzeňského Prazdroje

Český pivní trh se mění a my vnímáme například zvýšený zájem spotřebitelů po jednocestných praktických baleních, jako jsou plechovky nebo recyklovatelné plastové lahve. V hospodách zase pivaři oceňují stále více čerstvost tradičních českých piv Gambrinus nebo Pilsner Urquell z pivních tanků. Cestou k dalšímu zvýšení atraktivity nabídky je také nefiltrované pivo. Proto jsme v průběhu podzimu ve vybraných hospodách nabídli nefiltrovaný Gambrinus, ale také Pilsner Urquell. Pokračovali jsme v realizaci naší strategie v oblasti trvalé udržitelnosti a představili jsme nový projekt na jímání CO2, který šetří fosilní zdroje.

Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň

Pro Diecézní charitu byl rok 2011 poměrně složitý, především kvůli chybějícím finančním prostředkům. Nakonec jsme skončili s deficitem půl milionu korun, což je nakonec solidní výsledek. Rozhodně mám radost z toho, že se nám v tomto složitém období podařilo rozjet dvě stavby, které budou brzy sloužit potřebným. Jde o středisko v Meclově, kde budou terapeutické dílny a ubytovací prostory pro lidi s psychiatrickým onemocněním. Dokončené budou v polovině příštího roku. Druhou stavbou pak budou union vily v Chebu, kde se nám povedlo sehnat významné dotace na rekonstrukci od MPSV. Tady bude azylový dům pro ženy i muže a také poradenství.

Ivan Jáchim, ředitel Dominik Centra

Rok v Měšťanské besedě byl báječný. S trochou nadsázky jsme ho překřtili na rok Simony Stašové. Představila se u nás několikrát a na její představení přišlo 1500 lidí. Přes léto se udělalo hodně práce, aby byla Beseda na sezonu navoněná. Podařilo se nám například digitalizovat kino, připravit nový bar nebo opravit podlahy. V příštím roce se chceme více zaměřit na pořádání venkovních akcí v prostoru Zahrady.

František Radkovský, plzeňský biskup

Podařilo se nám téměř dokončit Diecézní muzeum církevního umění. Chybí už jen vnitřní úpravy. Nově jsme otevřeli expozici v kostele v Klatovech. Velkou ranou pro nás byla smrt generálního vikáře Roberta Falkenauera. Bylo těžké jej nahradit. Nakonec se to ale podařilo.

Vlastimil Volák, ředitel science centra Techmania

Tento rok byl pro nás přelomový. Získali jsme totiž financování na dokončení projektu tak, aby nebylo science centrum ohraničené hradbami škodováckého areálu, ale aby se otevřelo městu. Návštěvnost byla kolem sedmdesáti tisíc lidí. To je počet, který jsme zhruba očekávali. Nově jsme začali jezdit do jednotlivých škol, kde se snažíme popularizovat vědu. Kromě Plzeňského kraje jsme zamířili také do kraje Karlovarského a jižních Čech. V příštím roce bychom chtěli svou působnost rozšířit do středních Čech a Prahy.

Jan Burian, ředitel Divadla J. K. Tyla

Zájem o divadlo je stabilní, proto můžu tento rok hodnotit jako úspěšný. Přestože tuto dobu provázejí ekonomické problémy, podařilo se nám zachovat široký repertoár beze změny. A důležité bylo to, že město odsouhlasilo stavbu nového divadla. A také se zařizovaly věci týkající se titulu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Takže se vlastně jednalo o velmi důležitý rok pro celou plzeňskou kulturu.

Tomáš Popp, sdružení Envic

Byl to úspěšný rok, především Plzeňské farmářské trhy byly vyhodnoceny jako nejlepší v České republice co do složení prodejců i kontroly. Podařilo se také rozjet projekt pro středoškoláky, kde s nimi spolupracujeme v oblasti životního prostředí a nových trendů. Například jde o pasivní domy. Zabýváme se i poradenstvím pro obce ohledně dotací. Ještě bych připomněl úspěšný projekt Plzeňský okruh, což je pět tras, jež na sebe navzájem navazují a vytvářejí celistvý okruh okolo města. Projitím tras uvidíte Plzeň z různých stran, jak světových, tak těch z hlediska životního prostředí.