Na závody jely holky s velkou pokorou a skromností. Všem závodnicím se na závěr soutěžní sezóny letošního roku rozzářily oči štěstím, když si ve velké konkurenci domů přivezly 2x titul Mistryň ČR a 1x titul vícemistryň ČR.

Tato kategorie je velmi oblíbená, neboť pódiové skladby mají nějaké téma, svůj příběh. Navíc závodnice mají povinné prvky zahrnuty do sestavy, jejich dresy, hudba a náčiní odpovídají tématu choreografie.

Atmosféra závodu byla neuvěřitelná.

Po semifinálovém kole kategorie 10,51 - 13,50 let přišlo na řadu vyhlášení postupujících do finále. Holky napjatě očekávaly výsledky poroty a byly šťastné, že s jejich choreografií "Do všech koutů Asie" postoupily. A to dokonce z 1. místa. Teď už zbývalo jediné, soustředit se na svůj finálový výkon, zacvičit co nejlépe, poslední závod si "užít" a třeba se při vyhlašování těšit z nějaké medaile. A to se holkám opravdu splnilo. Nejen, že si závod skvěle užily, ale zároveň si svým finálovým výkonem domů odvezly ty nejcennější medaile za 1. místo.

I jejich týmově mladší kolegyně, které závodily s názvem choreografie "Kokosy na sněhu", kategorie Aerobic team show 8,00 - 10,50 let, předvedly svůj výkon, jak nejlépe uměly, a do Plzně také přivezly zlaté medaile a titul Mistryň ČR.

Nejstarší závodnice jen potvrdily kvalitu plzeňského klubu, které závodily v kategorii Aerobic team show 13,51 - 16,50 let. Jejich ztvárněnou sestavu s názvem choreografie "Vesnická juchajda aneb boj o baču" porota ohodnotila stříbrnými medailemi a titulem vicemistryň ČR.

Alena Rauová