„Cílem vedení univerzity od začátku nebylo prodat budovu za každou cenu, ale počkat právě na nabídku s relevantní cenou. Ta byla odhadem stanovena na 174,6 milionu korun," uvedla mluvčí ZČU Andrea Čandová.

Škola je připravena nabídnout budovu k prodeji znovu, termín zatím stanovený není. Momentálně vedení univerzity zvažuje úpravu způsobu prodeje, další cesty k lepšímu rozšíření informace o prodeji mezi potenciální kupce a na žádost některých zájemců také prodloužení lhůty, po kterou bude možné nabídky podávat.

Vizualizace nové moderní čtvrti v Plzni na Slovanech. Ta by měla vzniknout do patnácti let v areálu bývalých kasáren
Kasárna na Slovanech nahradí čtvrť budoucnosti. Podívejte se, jak bude vypadat

V bývalém ředitelství společnosti Škoda, a.s. od roku 2010, od kdy univerzita objekt vlastní, sídlila například Fakulta zdravotnických studií nebo Fakulta ekonomická. S ohledem na současné i očekávané počty studentů není pro ZČU budova nadále smysluplně využitelná. Strategický záměr univerzity s ní proto nepočítá.

ZČU poprvé nabízela objekt už v roce 2022, kdy se jí ozvalo hned několik zájemců. Objevily se ale formální nedostatky v dokumentaci, které byly před prodejem nutné vyřešit. To se podařilo a nyní je možné nepotřebnou budovu na adrese Tylova 59 prodat, což se ale zatím nepovedlo.

Objekt je nyní prázdný. Stavba je zasazená do vnitřní řadové zástavby, má čtyři nadzemní a dvě podzemní podlaží. Atraktivita investice spočívá v rozsáhlých prostorách s dobrou občanskou vybaveností v okolí a velmi dobrou dostupností do centra Plzně. Prostory jsou vhodné pro lehkou výrobu, skladovací prostory nebo jiné, třeba i polyfunkční využití.