„V této aukci mohou zájemci vydražit exkluzivní kmotrovství k některému z nových přírůstků zoo. Jde například o žirafy, nosorožce indické, hrošíky liberijské, pandy červené nebo gepardy, tedy zvířata ohrožená vyhubením. Navíc nosorožce indického nechová v současné době žádná z českých zoologických zahrad,“ vysvětluje Bedřich Chaloupka z aukční síně Licita.

Dodává, že kmotrovství například páru nosorožce indického vyjde výherce dražby na více než 160 tisíc korun ročně. U tří žiraf Rotschildových je vyvolávací cena 180 tisíc korun. Zvířata však mohou být nabízena i jako jednotlivé kusy. Při aukci vyhrává samozřejmě nejvyšší nabídka, ale pomoci může i zájemce, který dražbu nevyhrál. A to tím, že může svoji částku nabídnout jako sponzorský dar pro zoo Plzeň.

„Je to poprvé, co takovou benefiční aukci pořádáme. Je to pro nás zatím velká neznámá, ale věřím tomu, že o ni bude velký zájem,“ říká s úsměvem Chaloupka.

Benefiční aukce se koná 28. dubna od 18. 30 hodin v Dvořákově sálu Domu hudby v Husově ulici číslo 30. Její výtěžek včetně nabídnutých sponzorských darů půjde na konto plzeňské zoo.