Nejlepší družstva dorostenek a dorostenců ze všech krajů se o prodlouženém svátečním víkendu sjela do Svitav na mistrovství České republiky dorostu v požárním sportu. Z krajského kola, které se v Plzni konalo v neděli 23. června, postoupily dívky z SDH Úněšov a družstvo hochů z Horní Bělé.

Program v pátek 5. července zahájil slavnostní nástup za přítomnosti starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jana Slámečky, ředitele HZS Pardubického kraje Aleše Černohorského a starosty Svitav Davida Šimka.

V sobotu soutěž odstartovala během na 100 metrů s překážkami a testem z požární ochrany. Štěstí na sebe nenechalo dlouho čekat, úněšovské dívky uspěly hned v úvodní disciplíně. Na tartanové dráze běžela nejrychleji Kateřina Vébrová s časem 17,15 sekund, obhájila tak loňské prvenství. Hned za ní doběhla Šárka Hájková s časem 17,48 sekund. Požární testy, stejně jako tým z Horní Bělé, zvládly bez jediné chyby. Po součtu časů tak obsadila děvčata ze severu Plzeňska celkovou první pozici. Dařilo se i chlapcům. Šestý doběhl hornobělský Jan Šváb. Dorostenci pak brali ve stovkách celkové sedmé místo.

Sérii úspěchů si reprezentantky z Úněšova nehodlaly pokazit a při nedělní štafetě 4x100 metrů s překážkami s přehledem zvítězily s časem 60,96 s. Navíc překonaly národní rekord, ten ale oficiálně uznán nebyl. Dorostenky zabojovaly i v požárním útoku, tam však skončily až na jedenácté pozici, bylo tedy jasné, že na zlato už nedosáhnou.

Tvrdá dřina přesto přinesla své ovoce. Po nedělním součtu pořadí všech disciplín se dívky radovaly z druhé pozice a do Úněšova vezly stříbrné medaile. Tým z Horní Bělé získal pěkné osmé místo.