„Pro naše pivo jsou důležité tři základní suroviny. Měkká plzeňská voda, kterou bereme z našich sto metrů hlubokých studní, slad z jarních ječmenů, který si stále děláme ve vlastní sladovně, a chmel, konkrétně žatecký poloraný červeňák," vysvětloval starší obchodní sládek Václav Berka.

Členové Čechomoru, kteří mu bedlivě naslouchali, se pak chopili chmele a sypali jej do velkých měděných kotlů. „Tady v pivovarské varně i ve sklepích je dokonalá atmosféra. Úplně si představuji, jak tu stojím těch 174 let zpátky, nasávám vůni chmele a dohlížím na vaření a kvašení piva," řekl nadšeně leader skupiny Čechomor Karel Holas, který měl možnost uvařit si pivo vůbec poprvé ve svém životě. Jeho spoluhráč Michal Pavlík se u měděné kádě smál a pravil: „Jdu nachmelit aspoň promile z toho, kolik piva jsme už v Čechomoru vypili."

Vaření speciální várky dvanáctky se kromě muzikantů zúčastnil také jeden z nejlepších českých výčepních Ota Haurythun z vyhlášené pražské pivnice U Pinkasů, herec Aleš Háma, který bude Pilsner Fest moderovat, a plzeňská formanka Jana Šůsová. Várka pro Pilsner Fest se vařila již v pondělí kvůli zachování doby jejího zrání tak, aby byla dodržena původní receptura, podle které se ležák vaří už od roku 1842.

Oslavy piva vypuknou 1. října. Kromě Čechomoru na nich zahrají také 
Tata Bojs, Meky Žbirka nebo Blue Effect.