Už kolem 12. hodiny se začaly na Mikulášském náměstí za rytmu techna scházet první skupinky protestujících, kteří se rozhodli bojovat za svobodu projevu a právo na smích. Jednalo se především o mladé lidi, někteří na akci vyrazili v maskách či převlecích. Krátce před začátkem pochodu hlídky zkontrolovaly řidiče aut, která převážela hudební aparaturu. Po 14. hodině se vydalo přibližně dvě stě aktivistů do centra města. Policisté místa, kudy se pochod pohyboval, hlídali a kvůli bezpečnosti zastavovali dopravu.

Mladí lidé, z nichž jeden skončil na záchytce, došli až na prostranství U Ježíška. Sem museli ve večerních hodinách ochránci zákona vyjíždět. "Došlo zde k fyzickému napadení a byly zajištěny dvě osoby," sdělila mluvčí PČR Dana Ladmanová.

Podle dosud zjištěných informací mělo dojít k potyčce mezi kolemjdoucím a dvěma bojovníky za svobodu. Muž si chtěl pravědpodobně vyfotit dva aktivisty, kteří se zrovna prohrabovali v kontejneru a nalezené zbytky pojídali. Žena z uvedené dvojice se pokusila dotyčného napadnout. Situaci se snažil rychle vyřešit strážník, který se nacházel v blízkosti místa konfliktu. Do potyčky se ovšem přidali další dva agresivní mladí lidé, které se, stejně jako už zmiňovanou ženu, podařilo nakonec zpacifikovat.