Kopání sice skončilo v Riegrově ulici, ale zato se už krumpáče a bagry brzo zakousnou do Dominikánské ulice. Všude se kope kvůli napojení nebo výměně horkovodních trubek.

Podle mluvčí Plzeňské teplárenské Petry Siegrové pokládá firma v Prešovské ulici horkovodní řad a přípojky. „Zároveň proběhne rekonstrukce vodárenských sítí a rekonstrukce tramvajového pásu, takže práce se protáhnou až do konce prázdnin," uvedla Siegerová.

Teplárna připojovala i budovu pojišťovny na náměstí Republiky, a proto byla rozkopána Riegerova ulice, tato akce už ale končí. V nejbližší době se zato bagry a krumpáče zavrtají do Dominikánské ulice, a to od náměstí Republiky po Veleslavínovu ulici. „Začne se koncem července," potvrdila Siegrová.

Největší dopravní komplikací pro řidiče zůstává uzavření Wilsonova mostu na Americké třídě. Po něm už nesmí jezdit automobilová doprava, vozy městské hromadné dopravy tu sice zatím projíždět smějí, stopku však dostanou 25. července.

Ke stejnému datu by se ale měla otevřít Prokopova ulice, která je pro dopravu uzavřena kvůli opravě železničního mostu. Stoletý Wilsonův most na Americké třídě projde generální opravou a znovu se otevře až na jaře příštího roku. Politici zvažují možnost nechat jej průjezdný jen pro veřejnou dopravu.

Kromě omezení na náměstí Republiky je také uzavřen Wilsonův most, více ZDE.