Pětkrát otočit klíčem na jednu stranu a je to. Řeka Úhlava od soboty slouží všem příznivcům vodních sportů. Odemkly ji a hned i jaksepatří ozkoušely tři vodácké oddíly, které se sešly u loděnice v Přešticích.

„Odemykání řeky je tradice, kterou vždycky zahajujeme sezonu. Do Přeštic si na to zveme přátele a kamarády z dalších oddílů. Letos to byl 91. oddíl vodních skautů Kotva z Plzně a Turistický oddíl mladých TJ Bohemians z Prahy,“ říkala vedoucí pořádajícího Oddílu vodních turistů při Domu dětí a mládeže Přeštice Hana Žambůrková. Právě ona si odemykání velkým dřevěným klíčem vzala na starost.

Děti se v doprovodu dospělých scházely do loděnice podesáté hodině a po nástupu jim už nebránilo nic, aby se převlékly do svých neoprenů a přitáhly své lodě ke břehu. Jarní vodácký mnohaboj mohl začít. Po nástupu, losování a vyjasnění pravidel soutěže odstartovaly. „Na vodě máme připravenou štafetu, jízdu v brankách a speciální disciplínu v otáčení na čas,“ popisovala vedoucí.

„Po soutěžích čekala všechny svačina a odpoledne další část programu, už ale i pro veřejnost. Připraveno bylo také několik soutěží na suchu,“ doplnila Žambůrková.

Když soutěže skončily, přesunuli se vodáci do přeštické sokolovny. Kromě večeře a noclehu tam byl připravený také Vodácký countryplay〜〜〜〜back bál.