„Zvýšená nákupní aktivita začíná už po mzdách v listopadu. Nejvíce se ale začíná utrácet až v polovině prosince, tedy zpravidla o třetím adventním víkendu. Loni jsme měli právě v sobotu 16. prosince největší denní tržby,“ připouští vliv Vánoc a mzdových bonusů provozovatelka obchodů Inside Šárka Šubová. Zvýšené utrácení od prosincových výplatních termínů potvrzují i butiky Orsay, New Yorker či obchody Electro Word a Tesco.

Více peněz na utrácení budou mít v Plzni například zaměstnanci Yazaki, kteří v listopadové mzdě vyplácené v těchto dnech obdrží k měsíční mzdě dalších až 60 procent průměrného měsíčního příjmu. „Ta částka bonusu je odstupňovaná podle počtu odpracovaných let ve firmě a dalších kritérií. Kdo má ale například neomluvenou absenci, bude bez odměny úpně,“ uvedla šéfka firmy Iveta Šustrová s tím, že pracovníci dostali už jeden takový bonus v červnové výplatě. Kdo má tedy ve firmě odpracováno už pět let a letos pracoval bez prohřešků, měl by za rok získat navíc až 1,2násobek mzdy.

Prémie dělí napůl i v plzeňském Daikinu. V létě tam mohli pracovníci získat při splnění hodnotících kritérií až 50 procent průměrné mzdy a před zimními svátky až 75 procent.

Podle ekonomů si letos přilepší na Vánoce asi 35 procent pracujících Čechů, tedy téměř pětina populace. Toto číslo se ale postupně snižuje. „Firmy stále častěji vyplácejí prémie na základě hospodařských výsledků, které jsou známé až na konci roku, takže pracovníci je dostávají zhruba v únoru v březnu,“ vysvětluje.

Příkladem toho jsou třeba stavební firma Metrostav nebo strojírenské společnosti Škoda. „Bonusy jsou závislé na hospodaření. Ta čísla se rýsují již dnes, ale výše bonusů se teprve stanovuje. Pracovníci je obdrží po Novém roce,“ uvedla personální šéfka ve Škodě JS Kateřina Říhová. Za úbytek podílu pracovníků, kteří jsou bez vánočních prémií, může i fakt, že o 13. platy přišli například železničáři nebo zaměstnaci nepodnikatelské sféry, například státní zaměstnanci.

Jak to mají s prémiemi

Krajský úřad - Žádné 13. platy ani vánočníprémie se nevyplácí. Pracovnícimohoudostávat bonusy ke mzdě kdykoli během roku za mimořádný pracovní výkon nebo činnost.

Plzeňský Prazdroj - Zaměstnanci dostávají odměnu na vánoce, která se může podle kolektivní smlouvy rovnat až 65% měsíční mzdy. Aby ji pracovník dosáhl, musel v pivovaru dělet minimálně od poloviny roku a splnit další kritéria týkající se přístupu k práci.Zaměstnanci dále dostali šeky na tzv. zaměstnanecké pivo v hodnotě přes dva tisíec korun, za které si mohou až do posledního prosincového dne ve vybraných obchodech nakoupit libovolné výrobky z portfolia Plzeňského Prazdroje. Zaměstnanci, na které připadne vánoční či silvestrovská směna, dostanou přímo na pracovišti vánoční balíček s překvapeními, kterými obyčejně bývá čokoláda, kafe a jiné lahůdky. Další nabídkou je zvýhodněný vánoční nákup domácího výčepního zařízení a pětilitrový soudek Pilsner Urquell.

Tesco - Zaměstnanaci obchodu žádné vánoční finanční bonussy nedostávají. Větší aktivitu během předvánočních nákupů jim zaměstnavatel nahrazuje drobnými dárky v podobě prodávaných výrobků.

České dráhy - Žádné speciální bonusy ke mzděželezničáři před Vánoci nedostávají.

Tatung Czech -Firma bude vyplácet svým zaměstnancům roční bonus. Výše bonusu je stanovena vnitropodnikovým předpisem, mimojiné v závislosti na počtu odpracovnaných měsíců v daném roce, na nemocnosti a samozřejmě se do výše významně promítne neomluvená absence. Zaměstnanec tak může obdržet bonus až ve výši své měsíční hrubé mzdy. Bonus bude vyplácen jako mimořádná záloha prosincové mzdy tak, aby jej zaměstnanci mohli plně využítještě pro předvánoční nákupy.

Škoda Holding - Ve společnostech škodováckého holdingu se speciální předvánoční bonusy nedávají. Poskytují až na základě hospodaření jednotlivé firmy. Hospodářské výsledky se zpravidla prověřují na začátku roku, a bonusy se tak vyplácí v prvním kvartálu roku.

Česká spořitelna - Má model stanovení úkolů pracovníkům a hodnocení těchto úkolů. Na základě dosažených výsledků moho pracovníci dostávat bonusy pravidelně celý rok, i v tomto období.