Jak sama říká, nominace do ankety ji překvapila. „Mám z toho velikou radost. Kdybych však měla říct, proč si myslím, že mě vybrali, nedokázala bych přesně odpovědět,“ řekla. „Určitě je to všechno o komunikaci. Základem je, aby byl člověk otevřený, aby se vcítil do dětské duše a hlavně aby ho to bavilo,“ sdělila Kučerová s tím, že ji učitelství strašně moc baví. „Rozhodla jsem se pedagogice věnovat právě proto, že je to velice tvořivé zaměstnání, ve kterém člověk nemůže působit jen jako ´učitel´, ale hlavně jako člověk. Škola není jenom o tom, aby uměl žák spočítat rovnici, ale aby byl hlavně připravený na život,“ vysvětlila Kučerová, která se učitelství věnuje již od roku 1978.

Kromě toho, že má Kučerová na starost žáčky od první do páté třídy (tento rok je třídní čtvrťáků), učí s velikým nasazením hudební výchovu. „Hudba je můj život. Skládám pro děti písničky. Udělala jsem jednu takovou s písmenky. Pro každé písmenko abecedy máme jednu písničku. Děti to moc baví. Zpíváme každý den,“ uvedla Kučerová s tím, že se souborem Skaláček ze ZŠ vystupují i na veřejnosti. Kromě toho zpívá žena ještě v kapele Rotace z Humpolce. „Hudbu opravdu miluji, po škole jsem se mohla vydat na uměleckou dráhu, hrála jsem s Michaelem Kocábem na piano. Potom jsem se však rozhodla pro školu a jsem za to ráda,“ podotkla Kučerová.

Té musíme nyní držet palce, aby se probojovala přes regionální kolo. Na něm budou tři žáci obhajovat právě svou volbu. Pokud uspějí, postoupí učitelka do semifinále, kde už se bude obhajovat sama.