Vystoupení pro rodiče a děti se vždy nese v duchu recese a zvláště to letošní se hodně povedlo. Nejprve vítali písničkou nový školní rok prvňáčci, kterou společně s učitelkami zazpívali rodičům i starším spolužákům.

Originální vystoupení profesorského sboru gymnázia. | Video: Deník/Pavel Bouda

„Nacvičili jsme si ji na našem seznamovacím pobytu v Plasích, kam pravidelně s našimi novými prvňáčky před začátkem školního roku jezdíme. Vlastně zahajujeme školní rok už tam, seznamujeme se, sportujeme a hrajeme dobrodružné hry. Děti se pak do školy a na svoje nové kamarády více těší,“ vysvětluje Ivana Loukotová, zástupkyně ředitelky Gymnázia F. Křižíka.

Tématem vystoupení pro gymnázium byla umělá inteligence. | Video: Deník/Pavel Bouda

Sotva skončilo vítání prvňáčků, přispěchali pobavit své studenty a jejich rodiče profesoři gymnázia. Ti si připravili pro tuto příležitost opravdu originální číslo.

„Jako téma našeho vystoupení pro gymnázium jsme letos zvolili umělou inteligenci a naznačit tím, že nikdo dokonalí nejsme. Využili jsme také, že současným hitem v kinech je film Barbie a tak se náš pedagogický sbor převlékl do kostýmů Kena a Barbie, což jsou také umělé figurky, které nyní hýbou světem a jsou dokonalí. My jsme našim studentům chtěli ukázat, že nám o dokonalost nejde,“ říká Tereza Dubničková, profesorka Gymnázia F. Křižíka.

Školní rok zahajují svým vystoupením sami učitelé | Video: Deník/Pavel Bouda

Prostor dostali pro svoje nápady i samotní studenti, aby představili zábavným způsobem především svoje zájmy a dovednosti. Větší prostor dostanou na konci školního roku, kdy si na oplátku pro své pedagogy připraví vlastní originální vystoupení.