„K výbavě každého správného učitele patří bezesporu velmi kvalitní a bytelné ukazovátko,“ ozvalo se při módní přehlídce, která měla studentům představit nové školní uniformy nejen pro žáky, ale i pedagogy a ostatní personál. Po molu se proto prošla také uklízečka v latexové zástěrce a v krajkových rukavičkách nebo profesor v klobouku, díky němuž žáci nevidí, kam učitel kouká a nemohou proto opisovat.

Na závěr se žákům představil fotbalový klub Františka Plzeň. „I Viktorka už se třese,“ zdůraznil moderátor, zatímco se na promítacím plátně objevilo logo Ligy mistrů. Převlečenými hráči v zelených dresech byli samotní učitelé, které moderátor jmenovitě představil. Každého učitele odměnilo publikum z řad studentů gymnázia hlasitým tleskáním a povzbuzováním. Na konec učitelé společně zapěli hymnu s názvem „Vyhrajeme, co se dá!“.

„Na gymnáziu máme tradici, kdy se každý rok snažíme zahájení školního roku odlehčit. Zároveň vždy reagujeme na něco aktuálního. Letos to byl například kůrovec nebo úspěch plzeňské Viktorky,“ řekla Deníku ředitelka školy Šárka Chvalová, která se ujala role moderátorky.

Podle nadšených ovací se studentům vtipné představení líbilo. „Bylo to fajn, jako každý rok,“ říkali shodně. „Vždycky se těším na to, co si učitelé na zahájení školního roku připraví. Žádné není stejné a je vidět, že si s ním vždycky dají ohromnou práci,“ dodal student Karel Šnajdr.

Zatímco první den školy utekl jako voda, druhý den už bude o poznání náročnější. Studenty totiž už dnes čeká výuka. „První dvě hodiny budou volnější, ale od třetí vyučovací hodiny už musíme vyučovat podle rozvrhu,“ vysvětlila ředitelka a dodala, že s výukou nejde otálet, protože času není nazbyt.

Martina Němcová